Monika v 12 tt: Průkazka pro Alenku v říši divů

TĚHULKA LIVE! MONIKA Rozhodla jsem se změnit gynekologa. Ten můj původní mi na minulé prohlídce skoro nic neřekl, ale nezapomněl vyinkasovat 400 korun. Na doporučení kamarádky jsem se rozhodla zkusit gynekologickou ordinaci kousek od svého bydliště. Konečně mi někdo řekl víc, než že nemám upadnout a skákat na trampolíně.

Mám pocit, že těhotenství je strach od vyšetření k vyšetření. A že jich tedy je. Jen já už jsem byla na ultrazvuku potřetí, a to je zatím všechno v pořádku. Každopádně prozatím byl třetí ultrazvuk nejhezčí. Piškotek (pracovní název pro miminko) se podle paní doktorky zavrtěl a usnul. Srdíčko mu tlouklo o sto šest a vypadal, že je naprosto spokojený. Doktorka mi dokonce z ultrazvuku udělala video a nahrála ho na flash disk, což mě maximálně šokovalo. Z toho rozrušení jsem úplně zapomněla, na co se mám zeptat. Na něco jsem si přeci jen vzpomněla a navzdory internetovým diskuzím můžu kávu i ledovou Coca-Colu, kdyby bylo třeba po ránu nejhůř. Jinak permanentní kocovina, kterou mám v podstatě už přes měsíc, by měla pomalu odejít. Což je pravda. Už můžu jíst víc než jen piškoty, banán nebo suchý rohlík.

Ale chvíle bezstarostného štěstí a radosti mi nevydržely dlouho. Vystřídal je stres z přemíry informací. V pátek na krev kvůli screeningu, pak znovu na gynekologii, tady je číslo, ale na to zatím nevolejte, to vám vysvětlím příště… A tohle si přečtěte a ještě tady o vývojových vadách. A už se můžete zaregistrovat k porodu… Některé porodnice to vyžadují.

Cože? K porodu? Většina lidí kolem mě ani neví, že jsem těhotná, i já si stále ještě zvykám na jiný stav a už mám volat do porodnice? Naštěstí to není tak horké a na stránkách většiny porodnic jsem se dozvěděla, že mám ještě tři týdny čas.

Připadala jsem si jako před svatbou. Když jsem se tehdy někomu zmínila, že se za tři měsíce budu vdávat, tak se mě každý ptal, co budeš mít ve vlasech a jaké boty, co bude k jídlu atd. atd. Stejně tak se mě teď už pár kamarádek ptalo, jaká máme vybraná jména, kde budu rodit, kam dáme postýlku a kdy miminko dáme do vlastního pokoje… Ježišmarja, nic z toho absolutně netuším. Takže klid a všechno popořádku.

Čtěte také:

Průkazka jako dárek

Co mě ale opravdu u nové doktorky potěšilo, byla těhotenská průkazka. Takže jsem asi fakt těhotná a všechno v pořádku. Radost byla veliká. Takhle vysmátá jsem z gynekologické ordinace ještě nevyšla. Manžel na mě koukal, jako kdybych byla na pouti a ne u doktorky. Za odměnu jsme si koupili v pekárně koblihy a šli domů. Vím, že to není nic dietního a že bych měla jíst zeleninu, maso, ovoce a sladké spíše omezit. Jenže člověk pak má radost, když najednou něco může jíst a že stav podobný kocovině se začíná lepšit.

Vzala jsem si den volna, pustila televizi a začala číst všechny letáčky, knížečky, rady a doporučení, kterými mě nová paní doktorka zásobila. Musím tedy na krev, k zubaři, vybrat si porodnici… A to je jen začátek. Plno věcí mě ještě čeká. Některé informace by se měly dávkovat, protože mně teď dokáže rozbrečet i reklama na plenky. A to podotýkám, že jsem normálně cynik, který si z ničeho nic moc nedělá. Ještěže šli Simpsonovi a já asi po hodině „vyčerpávajícího“ čtení usnula.


Monika právě prožila 12. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598316866011.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist