Monika v 19. tt: Drobné vždy u sebe

TĚHULKA LIVE! MONIKA Jak se říká: Bez peněz do hospody nelez, tak u mě teď platí: Bez drobných ani nevycházej z bytu nebo z práce. Vřele doporučuji mít v těhotenství u sebe vždy minimálně deset korun v drobných. Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat na WC.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Každý týden má něco. No a já v 19. týdnu zjistila, že nemít drobné, je prokletí. I když si dojdu na záchod těsně předtím, než opustím byt, tak za půl hodiny potřebuji zase. Hlavně když někam cestuji. V Praze je půlhodina naprosto běžná dojezdová vzdálenost a poslední dobou to mám do práce jen tak tak. Takže jsem si zmapovala, kde případně rychle můžu vystoupit z metra a najít ucházející veřejné záchodky.

Dokud to člověk nepotřebuje, nezjistí, kolik vlastně za takou běžnou potřebu zaplatí. Nejlepší je vyhledávat obchodní centra, kde jsou toalety zadarmo. Nejdražší pak bývají toalety v centru Prahy, kde člověk zaplatí minimálně deset korun. Ale v jistých chvílích bych jim dala i stovku. : -) Holt každá sranda něco stojí. A prý bude hůř, což si snad ani nechci představovat.

Čtěte také:

Výsledky triple testů aneb Nemůžu to mít jednoduché

První výsledky krevních testů jsem pokazila já. Nedala jsem na odběru sestře žádanku na testy na vývojové vady, sice mi bylo řečeno, že to nevadí a dopsali tam požadavek na dané testy. Jenže to nestačilo, takže kromě krevního obrazu žádné výsledky nebyly. O to víc jsem se bála výsledků druhých krevních testů neboli triple testů.

Mockrát jsem se dívala, jestli mám vše potřebné, než jsem šla tentokrát na odběr krve. Jenže pro změnu jsem si popletla, kdy mám volat na výsledky. Místo toho, abych tam volala ve středu, volala jsem ve čtvrtek a ještě ne do nemocnice, ale své doktorce. Výsledky testů tedy nebyly ani u doktorky, ale už ani v nemocnici. Prostě někde na cestě. V pondělí jsem volala znova a nic. Nebudu to natahovat. Ve čtvrtek, když jsem byla na kontrole, tak tam výsledky ještě pořád nebyly. Takže dva týdny od odběru krve a já pořád strachy neviděla. Měla jsem tedy volat do laboratoře, jenže tam výsledky taky nebyly. Nakonec mi je vytelefonovala sestra z gynekologie a sdělila mi, že je vše v pořádku a testy jsou negativní. Opravdu se mi ulevilo.

Na ultrazvuku se měl Piškotek k světu a bylo vidět, jak si jakoby hladí obličejík. No prostě nádhera. Jen pořád nevíme, jestli to bude klučík nebo holčička. Pořád se nám nějak schovává. Necháme se tedy překvapit a uvidíme třeba příští týden na velkém ultrazvuku.


Monika právě prožila 19. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476599926189511.jpg

Více o tématu: sestratěhotenstvítělozuby

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist