Na studium dětí spořte hned

I když nepatříte k rodinám s vysokými příjmy, můžete dětem vzdělání umožnit. Když začnete šetřit včas, bude vás to stát pár stovek měsíčně.

Studium na vysoké škole stojí za celou dobu okolo 600 000 Kč. To je částka, kterou může svým dětem poskytnout jen málokterá rodina. Studium však může být dostupné i pro děti z rodin s nižšími příjmy. Je však třeba umět hospodařit. Čím dříve začnete svému děťátku spořit, tím nižší bude potřebný měsíční výdaj.

Kdy spořit? Hned

Začnete-li se spořením na vysokoškolská studia hned po narození vašeho miminka, máte celých 19 let na to, abyste potřebnou částku našetřili. Budeme-li uvažovat zhodnocení prostředků úrokovou mírou 6 %, stačí, abyste uložili 1 434 Kč měsíčně, a vašemu potomkovi nebude po maturitě stát nic v cestě za vzděláním. (A v případě, že bude mít jiné než studijní nadání, mu přijdou peníze vhod třeba jako vklad do podnikání.)

Své rozhodnutí naspořit dětem na studia neodkládejte. Začnete-li se o úspory na vysokoškolská studia zajímat, až bude vaše dítě v 1. ročníku střední školy, musíte dát každý měsíc stranou 11 070 Kč.

O možnostech a způsobech spoření se dozvíte v dalších článcích na Babywebu, viz prokliky pod články. Můžete se také poradit s vaší bankou, jaké možnosti pravidelného dlouhodobého ukládání a úročení peněz vám může nabídnout. Nemáte-li s dlouhodobým ukládáním peněz zkušenosti, může vám přijít vhod i rada nezávislého finančního konzultanta.

Více informací najdete na www.bcas.c

 

5.5.2009 6:52 | autor: Jan Lener
Více o tématu: dětispoření

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist