Nová česká kuchařka Vaříme s dětmi pro děti pro maminky a děti od 3 do 10 let!

Tato kuchařka je skvělou inspirací pro všechny maminky, které rády vaří svým dětem originální, chutná a zdravá jídla, a také pro všechny ty, které rády tráví čas s dětmi v kuchyni a krůček po krůčku je učí, jak zacházet s vařečkou a dalším náčiním.

Milé děti,

společně jsme pro vás připravili recepty na naše oblíbená jídla. Je mi jasné, že většina z vás tráví čas s maminkou v kuchyni strašně ráda, zpravidla jí však jen koukáte přes rameno. Není to škoda? Vždyť vaření může být velká legrace! Pusťte se do díla společně, uvidíte, jak vám půjde práce od ruky. Hlavně se nebojte na cokoli zeptat, tahle kuchařka je totiž plná nových věcí, které můžete vyzkoušet. I když se vám třeba nebudou na první pohled líbit, zavřete oči a ochutnejte – třeba budou strašně dobré!

Než se s maminkou pustíte do vaření, projděte si společně pár pravidel, která je prostě dobré znát. (Když je zapomenete, vůbec nevadí, maminka vám je ráda připomene.)

dk_obalka_470x670px.jpg

  1.  Před vařením si umyj ruce, aby se do jídla nedostaly nějaké bakterie, které by nám pak v těle mohly dělat neplechu.
  2. Obleč si oblíbenou zástěru, ať si neumažeš oblečení.
  3. Přečti si s rodiči recept (tučným písmem jsou pokyny pro tebe) a připrav si všechno potřebné k vaření.
  4. Nezapomeň, že hrnce a pekáče z trouby jsou horké, proto vždy používej chňapky nebo popros někoho dospělého, ať ti pomůže.
  5. V průběhu vaření je nejlepší odklízet špinavé nádobí rovnou do myčky nebo do dřezu a udržovat na pracovním stole pořádek, jinak vám nezůstane žádný prostor na práci a v tom binci s maminkou ani nic nenajdete.dk_s61_800x1115px.jpg
  6. Tak jako jsme vařili společně, společně i uklízíme, takže pomoz mamce s úklidem, uvidíš že bude mít radost.
  7. POZOR! Recepty jsou podle náročnosti označené kuchařskými čepicemi, tak ze začátku vybírej ty jednodušší, a až se postupně vypracuješ k receptům s třema čepicema, bude z tebe mistr kuchař! A přesně takové kuchtíky my potřebujeme. Pošlete nám vaše fotky jídel, jak se vám povedly (nebo nepovedly), na adresu redakce@smartpress.cz. Příští kuchařka bude totiž celá o tobě a tvém vaření, takže si určitě přizveme ty největší mistry na pomoc!

Vaše Petra a kámoši Linda s Vojtou
Autorka kuchařky a její děti, pozn. redakce


Více o knize na www.smartpress.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist