Rhodos: Všechny krásy Řecka na jednom místě

Na jednom z největších řeckých ostrovů se dá prožít fantastický týden. Podívejte se, co byste určitě měli zahrnout do svých dovolenkových plánů.

Krásné moře, čisté pláže, skvělé služby, to vše právem považujeme za samozřejmou kulisu dovolené. Jen v Řecku se ale také setkáte s neopakovatelnou atmosférou a pohostinností místních. A pouze na ostrově Rhodos můžete navštívit třeba motýlí údolí, starověké termální lázně nebo přístav, nad nímž byl rozkročen bájný kolos.

Kolos rhódský

A právě tím začneme. Podle legend všechny lodě mířící do přístavu musely proplout pod rozkročeným obrem – gigantickým kolosem rhodským. Jak ale toto monumentální dílo ve skutečnosti vypadalo, nikdo dnes neví a zřejmě se už nikdy nedozví. Socha měřila mezi 34 a 45 metry, ztělesňovala boha slunce Helia a sloužila také jako maják. Na místě, kde stával kolos, jsou dnes již jen památné sloupy. Rhódský přístav ale určitě stojí za návštěvu. I bez kolosu působí magicky.

lindos_town_in_rhodes_in_greece_shutterstock_153476786.jpg

Lázně Kalithea

Užít si tu můžete i bývalé termální lázně s nostalgickou atmosférou a krásným zálivem s křišťálovou vodou. Jsou zde dokonale zrekonstruované památky z doby rytířské, impozantní hradby, Palác velmistrů a pestré uličky starých trhů.

Lindos

Na Rhodosu žije kolem 60 000 obyvatel, kteří jsou rozprostřeni do 47 menších měst a vesnic – za nejmalebnější se přitom považuje Lindos. Bílé městečko je vzpomínkou na časy dávno minulé a výstup na akropoli je zde povinností. Obdivovat budete reliéf antické válečné lodi vytesaný do skály, zbytky pevnosti Byzantinců a johanitů a chrám bohyně Athény.

lindos_ruins_of_ancient_temple._lindos._rhodes_island._greece_shuttersto._.jpg

Údolí motýlů

Petaloudes je jediné místo na světě, kde je možné od začátku července do poloviny září spatřit stovky vzácných motýlů. V zalesněné rokli v klidném vlhkém zeleném prostředí žijí vzácní motýli, které sem láká vůně pryskyřičných stromů. Jedná se o světovou raritu, určitě návštěvu doporučujeme.

Vodní hrátky

I na Rhodosu může člověk žít bláznivými tobogány a divokými skluzavkami. Vodní park se nachází v letovisku Faliraki v severovýchodní části ostrova a nabízí kromě množství vodních skluzavek i řadu restaurací, barů a obchodů.

Více o tématu: nikdo

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist