Rodinný výlet plný exotiky? Vydejte se na unikátní trek s lamami napříč Alpami

Pokud chcete se svými dětmi zažít něco opravdu exotického, vydejte se do rakouského Zell am See-Kaprun na Lama trekking – jedinečnou objevnou výpravu po nádherném kraji plném rozkvetlých luk pod vrcholky Alp ve společnosti zábavných lamích průvodců!

Rakouská celoroční destinace Zell am See-Kaprun v sobě spojuje celou rozmanitost Alp – jezera, hory, ledovec. Tento úchvatný přírodní ráj se nachází v bezprostřední blízkosti národního parku Hohe Tauern a na své si zde přijdou jak sportovci a aktivní rekreanti, tak i rodiny s dětmi a lidé, kteří hledají relaxaci.

K největším rodinným zážitkům v Zell am See-Kaprun ale bezpochyby patří objevné výpravy s lamami. Tato ochočená zvířata z And se nechají vést i dětmi, a ty tak doslova s nadšením absolvují i delší výlety krásnou vysokohorskou přírodou.

Od května do října se tak aktivní turisté, rodiny a milovníci přírody mohou vydat objevovat ledovce, hory a jezera ve společnosti těchto pozorných a v kramflecích si jistých zvířat. Lamy jsou společenské, mají klidnou povahu a dar zklidnit všechny, kdo je následují.

Čeká na vás spousta zajímavých tras a je jen na vás, kterou si vyberete – region Zell am See-Kaprun nabízí 400 kilometrů turistických tras v každé výšce – od té vedoucí na vrchol hory Kitzsteinhorn, výlety k vysokohorským nádržím, panoramatické procházky na hoře Schmittenhöhe nebo příjemné cestičky kolem jezera Zell.

summer_1_view_of_zell_am_see-kaprun_in_summer1111.jpgFoto: Zell am See-Kaprun

„Výlety s lamami jsou dnes populární po celém Rakousku, my jsme však byli první, kdo s nimi začal. Naší specialitou jsou v posledních letech právě vícedenní výlety pro dospělé v horském regionu Pinzgau, kdy nocujeme v romantických horských chatách. Zvířata nám nesou zavazadla a určují tempo a rytmus výpravy. Trasu a stupeň obtížnosti vždy přizpůsobujeme úrovni skupiny,“ říká organizátorka Lama trekkingů v Zell am See-Kaprun Burgi Englacher s tím, že pro rodiny se organizují každé úterý a středu stálé čtyřhodinové výlety od Kaprunu k jezeru Zell a další – dvouhodinová úvodní cesta do Sigmund-Thun Gorge, která je vhodná i pro rodiny s velmi malými dětmi.

Můžete hledat poklad i léčivé bylinky

zellamseekaprun_lama_kinderprogramm11.jpgPro rodiny s dětmi je toto místo naprosto ideální. Ti zvídavější se mohou vydat na túru s průvodci, kteří je naučí poznávat bylinky a řeknou jim i spoustu zajímavých informací o léčivých účincích rostlin, vybaveni navigačním systémem zase můžete vyrazit za hledáním skrytého pokladu na GPS túru na horu Schmittenhöhe. Obrovským zážitkem je však už jen samotný pohled na okolní slavné hory Grossglockner, Kitzsteinhorn nebo Großvenediger. A ještě působivější je pohled na panorama z nejvýše položené vyhlídkové plošiny v Salcbursku, která se nachází na 3203 metrů vysoké hoře Kitzsteinhorn.

Díky kartě ušetříte

Pokud se do střediska Zell am See-Kaprun vypravíte v době od 15. května do 15. října a ubytujete se v jednom z více než 200 partnerských ubytovacích zařízení, obdržíte kartu Zell am See-Kaprun Karte. Ta vám umožní zdarma se zúčastnit všech atrakcí včetně výjezdů lanovkami na Kitzteinhorn i na Schmittenhöhe a plaveb parníkem po Zellerském jezeře. Jako držitel karty budete mít zároveň na plážích volný vstup na nejrůznější aktivity.

Zell am See je rakouské městečko (10 000 obyvatel) ležící v nadmořské výšce 757 metrů na břehu stejnojmenného jezera, které je ideálním místem pro surfaře, jachtaře i rybáře. Horská vesnička Kaprun se nachází na severním úpatí masivu Vysoké Taury, jehož součástí je i lyžařský areál na ledovci Kitzsteinhorn. 

Více na www.zellamsee-kaprun.com


Zdroj: Zell am See-Kaprun Tourismus GmbH

Více o tématu: bylinkycestavýletzvířata

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist