Co nakupují lidé před dovolenou?

Chystáte se do Chorvatska autem jako tisíce českých rodin? Nebo plánujete cestovat po Čechách? V každém případě vznikne otázka, jak zabavit dítě po dobu dlouhých hodin v autě, kdy musí nečinně sedět? Odpovědí může být nákup nějaké moderní elektroniky, která dítě na chvíli zabaví a rodičům nabídne chvíli klidu nebo možnost udělat nejnutnější práce. A hlavně soustředit se na řízení.

Některé maminky možná nadzvedne ze židlí, že by měly dětem dávat do ruky počítač či DVD, děti lze přeci zabavit kreativně – vyprávět jim pohádky, zpívat si, trénovat říkanky. Ale buďme realisty, kdo to vydrží při mnohahodinové cestě autem po celou dobu? Děti mají vždy více energie než rodiče.

Ne každá elektronika přináší nutně jen pasivní zábavu, mnohé tablety například disponují výukovými programy a interaktivními hrami, které děti pomáhají rozvíjet mnoha směry. Platí ale všeho s mírou a nenechávat výchovu potomstva na televizi a počítačích.

Že po elektronice sahá čím dál více rodičů, potvrzují i výsledky prodejů: Prodej dětské elektroniky před prázdninami několikanásobně vzrůstá.

Tablety s omezením

„Kromě stabilně populárních herních konzolí vzrostl zájem o dětské tablety. Jde například o letošní kolekci s Maxipsem Fíkem,“ uvedl Karel Zimmermann, z internetového obchodu Hej.sk. „U produktů této kategorie aktuálně registrujeme více než stoprocentní meziroční nárůst prodejů.“

Dotykové tablety pro děti při tom nejsou jen zábavou. Některé, například GoGEN Maxpad 7 obsahují i výukové aplikace, jako je Malý záchranář, První pomoc či Dopravka, které poutavě namluvili známí herci Martin Dejdar, Vladimír Čech a sourozenci Gondíkovi. Tablety většinou disponují i tzv. rodičovským módem, který umožňuje nastavit čas, který může dítě s tabletem strávit, po jeho uplynutí se přístroj sám vypne. Navíc ho mohou využívat i rodiče, neboť je vybaven Android systémem a možností připojení na WIFI a internet.

Na Babywebu též najdete:

Dále se v těchto dnech rodiny s dětmi vybavují i přenosnými DVD přehrávači, sluchátky (nejčastěji bezdrátovými) a čtečkami elektronických knih. Neprodávanější čtečkou je na Hej.sk eReading Start 2, která je vybavená kvalitním displejem a množstvím funkcí. Mimo jiné nabízí čtenářům denního tisku množství periodik a umožňuje cenově výhodné půjčování knih z eReading.cz.

K dovolené tradičně patří i fotoaparáty. V létě obvykle stoupají prodeje digitálních kompaktů a též dětských voděodolných modelů. Ty dnes umí obrázky, za něž by se nemusel stydět ani dospělácký fotoaparát. Předností těch dětských je hlavně jednoduché ovládání a ergonomický tvar přizpůsobený dětským rukám. Kromě focení často umožňují i natáčení videí. Ratolest se tak může připravovat na kameramanskou dráhu už od plenek.

Dovolená? Zavadla je třeba

„Při nákupech lidé myslí i na zavazadla. Dnes už je na výběr z kvalitního sortimentu, za který si neváhají zákazníci připlatit. Mezi nejprodávanější patří na Hej.sk luxusní cestovní kufry SuitSuit, které jsou odolné proti nárazům a mají silná kolečka, kvalitní výsuvný systém i zipy. Výhodou je, že se vnitřní podšívka dobře čistí.

„Zákazníci, kteří plánují cestovat autem, si obstarávají autoledničky, jejichž prodeje jsou přes léto tradičně nejsilnější,“ uvádí Karel Zimmermann. Některá zařízení umožňují díky vestavenému měniči napětí převod ze standardní zásuvky v zapalovači 12 V ve voze nebo z elektrické sítě 230 V. A ty nejvyspělejší se mohou pochlubit displejem, digitálním měřením teploty a dokonce funkcí ohřevu potravin.

A co jste si na dovolenou koupili vy?

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist