Štěpánka ve 25. týdnu těhotenství: Kde je to očičko?

Týden se s s týdnem sešel a já se opět hlásím. Jeto neskutečný jak rychle to všechno letí! Nedávno jsem seděla v létě u tety na zahradě a pak zjistila, že jsem těhotná a teď už máme za sebou druhý advent a já jsem těhotná už 6 1/2 měsíce. Neuvěřitelný!

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Pěkně se zakulacuji, mám teď dilema, jestli si mám koupit těhotenskou bundu nebo kabátek, ale je mi líto vyhodit takový peníze jen na 3 měsíce. Má se za mnou zastavit kamarádka Bára a přiveze mi několik bund na půjčení, ale mám obavy, že mi nebudou.

Za co jsem moc ráda, že mám diskuzní fórum na Babywebu a tam mi úžasně radí Jana, maminka dvojčátek, že to mám vyřešit dlouhatánskou šálou, kterou si hodím přes bříško, takže pokud mi bundy od Báry nebudou, tak to udělám takhle.

Jana mě ještě moc uklidňuje, co se týče kojení, popsala to úplně super, takže to nechám osudu a pokud to nepůjde, tak to nepůjde a svět se kvůli tomu nezboří! Jana psala, že chápe moji touhu po kojení, rozumí mi i ona to tak měla. Vůbec ji třeba ani nenapadlo dopředu kupovat lahvičky a zajímat se o umělou výživu, byla přesvědčena, že kojit bude. Že se do toho opře a zvládne to. Že jí nezastaví prvotní nesnáze. Že je přeci Matka a tak to musí dát. :o)))

No člověk míní a děti mění. Separace v porodnici, vleklá novorozenecká žloutenka, nízká porodní váha, reflux a její uslzené šestinedělí jí pořádně ztížilo začátek. Kojila dětičky do konce 4 měsíce společně s přikrmováním a pak si řekla: Dost. Bylo to pro ni nesmírně náročné a pro vyčerpávající. Třeba tandemové kojení vůbec nešlo – děti byly jako rtuť a ať zkoušela možné i nemožné polohy (jedno dítě držel u prsu tatínek, druhé babička – tragikomedie), tak se společně nenapily ani mililitr. Prostě jim vadilo se u jídla dělit o pozornost a místo u maminky. Takže kojení „po jednom“ s dokrmením mnohdy znamenalo třeba 10 hodin denně strávit jen krmením miminek. Den a noc ztrácel svůj rozdíl. Rozhodla se, že lahvička, kterou drží usměvavá maminka je lepší, než mateřské mléko s příchutí únavy a vyřízená matka. Mrzelo jí to. Ale zkusila opravdu vše a je ráda i za ty 4 měsíce.

Jsem moc ráda za její rady, cokoli potřebuju vědět, nebo koupit, tak se obrátím na ni. Jako jediná v mém okolí má dvojčátka a já jsem ráda, že ji mám! Jani, moc si toho vážím a děkuju!

Celý týden mi nebylo dobře, asi jsem to chytila od Pepíčka. Bolí mě celý člověk a myslím, že o víkendu jsem měla i teplotu a do toho jsem začala pořád zvracet. Skoro všechno co sním, vyzvracím. Takhle zle mi nebylo snad ani na začátku.

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Byla jsem na pravidelné kontrole v Canadian Medical Care, jako doprovod jsem měla Móňu. Nalákala jsem ji, že mi budou dělat 4D ultrazvuk, ale ten bude až příští pátek. Pan primář Velebil mi udělal klasický ultrazvuk, ale moje představivost nefungovala a bylo strašně vtipný, když se mě pan doktor zeptal:
„Vidíte očička, jak na vás pěkně kouká?“
„Neeee.“
„Tady.“ Jezdil kurzorem po obrazovce, ale já neviděla nic.
Móňa byla vtipně nervózní a nechápala, jak to nemůžu nevidět! Už ji znám a bylo na ní vidět, že by mi nejraději zvedla hlavu a klepala prstem na obrazovku, na místo, kde jsem měla vidět očička. Jen přes zuby utrousila:
„Ty to jako nevidíš?!“

Hledáme novou budoucí maminku do KLUBU TĚHULEK

  • Jste čerstvě těhotná?
  • Toužíte si zdokumentovat těhotenství v krásných fotografiích ateliéru Fotopromě?
  • Chcete mít navždy schovaný deníček z vašeho těhotenství?
  • Hledáte podporu a nové kamarádky, které „v tom“ budou s vámi?
  • Odpověděla-li jste 4x ANO, tak nám napište na redakce@babyweb.cz svůj těhotenský příběh!

Jinak mám zvýšenou hladinu bílkovin v moči a jen doufám, že to je díky tomu nachlazení a že to nebude nic vážného.

Být těhotná se mi líbí, jen mi vadí ty křeče v nohou, je to nepříjemný, ale prý to ustane po porodu. Lásečky dávají o sobě vědět velice často a já už se nemůžu dočkat, až budou mezi námi. Povídám si s nimi každý den, hladím se po bříšku a pouštím jim hudbu, která se mi líbí.

Moc se těším na Vánoce, budeme mít tady maminku. Těším se na bramborový salát a řízky, už jsem ho chtěla dělat o víkendu, ale myslím, že bych si to pak tolik nevychutnala. Úplně se vidím u televize: pohádky a obžerstvo.

Jinak si myslím, že jím o dost míň než před otěhotněním, třeba vůbec nejím sladký, nebo minimálně. Maminka mě zásobuje ovocem, jako kdybych čekala paterčata a vlastně každá návštěva mi přinese pomelo. Sním každý den jedno. Nebýt Pepíčka tak bych ho tak často nejedla, protože by mi ho neměl, kdo oloupat. Za to zeleninu nejím vůbec, prostě na ni nemám chuťˇ.

Holky, budu se na všechny těšit zase příští týden a dávejte na sebe pozor!


Štěpánka právě prožila 25. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476601958155736.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!


Naše těhulka LIVE! Štěpánka užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist