Těhulka LIVE! Kateřina

Čekáte miminko, nebo po něm zatím jen toužíte? V tom případě vás jistě zajímá mnoho věcí a trápí pochybnosti ohledně zdraví, rizik či nového životního stylu. A určitě v nové životní situaci pomůže, když budete své pocity, nejistoty, radosti i strasti prožívat s někým dalším. Projekt Těhulka LIVE! je tu právě pro vás.

Co je Těhulka LIVE!? Jedinečný projekt, ve kterém se dozvíte mnoho zajímavých věcí o těhotenství, porodu i šestinedělí, a to neméně zajímavým způsobem. Podporujte se navzájem s Těhulkou LIVE! i s dalšími budoucími maminkami z KLUBU TĚHULEK!

Těhulka LIVE! Kateřina

Jmenuji se Kateřina, jsem středoškolská učitelka českého jazyka a společenských věd, ale už nepracuji, jsem na rodičovské dovolené. Vedle právě oddychuje šestiměsíční syn a mně je 31 a ½, o šest dní méně než mému manželovi. Hlásím pěkně ty „půlročniny“, jako když jsem byla malá a chtěla se dělat starší. To proto, abyste pochopili, jak to jde u mě rychle! Ve svých 30 letech jsem se stihla seznámit s Lukášem, počít první dítě, vdát se a počít druhé dítě, které se nám nakonec zdravé narodilo! Začali jsme si s manželem plnit sen o velké rodině, ale netušili jsme, že nás osud začne takhle úprkem dohánět za naše v tomto ohledu línější léta.

Po prvním neúspěšném těhotenství jsem otěhotněla znovu při první možné příležitosti, a to zrovna pravděpodobné nebylo. A v mých čerstvých jednatřiceti se nám v září 2013 narodil zdravý chlapeček Tomášek. A v mých dvaatřiceti by k Tomášovi měla přibýt sestřička, nebo bratříček.

Začínám kreslit graf jako ve filmu Jak básníkům chutná život … ve 30 letech svatba, dovolená, ve 31 první dítě, koupě nového auta (budeme potřebovat větší), dovolená, ve 32 letech druhé dítě a přemýšlím, co doplním na ty 33., ale třetí miminko, to asi nebude, zato dovolená určitě! Bude potřeba … 2 děti od sebe asi tak 14 a ½ měsíce, to dá určitě zabrat.

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

A jak se to všechno přihodilo? Nevíme přesně. Nevíme přesně, ani jak dlouho jsem těhotná. Těhotenská kalkulačka na webu hlásí jiné údaje, než které mi dala moje gynekoložka dle ultrazvuku, jsem asi v 6. týdnu teprve. Vzhledem ke kojení a cyklu-necyklu není moc odkud počítat. Navíc mám Bechtěrevovu chorobou, což je autoimunitní onemocnění, jsem po operaci slepého střeva a po revizi břicha, kterou mi provedli při prvním porodu kvůli velkým břišním srůstům, a porod nebyl opravdu jednoduchý. Přes všechny zdravotní zádrhele a kojení jsem otěhotněla. Druhé miminko jsme plánovali, ale netušili jsme, že přijde tak brzy.

Začala jsem být zbrklá jako u prvního těhotenství a hlavně jsem jednou ráno dostala chuť na párek (nejím uzeniny a z masa toho sním pramálo), tak jsem se odporoučela do koupelny udělat si test. Nic se neukázalo, tak hlásím Lukášovi planý poplach. A jdu si vyčistit zuby a koukám na roh umyvadla, kde je najednou test se zřetelnými dvěma čárkami. Výsledek se nemá odečítat po více než dvou minutách… tak jsem vše zopakovala a zase vidím čárky. Vůbec jsem tomu nevěřila. A celé dopoledne jsem skoro nemluvila, jak se mi honily v hlavě rychle myšlenky. Tohle miminko, že má být starší bratr?

Mám doslova šílenou radost, že budeme mít 2 děti narozené brzy za sebou, jako je to u mě a u sestry. Jsme si hodně blízké a je to nádhera. Dá mi to určitě ale hodně zabrat, hlavně, aby se nějak rozumně drželo moje zdraví nebo spíš nezdraví. Přestože všechno teď vypadá jako nároční životní situace, moc se těšíme a věříme, že všechno dobře dopadne a v listopadu si domů přivezeme další zdravé miminko.

A už je to tady, co všechno tak dobře znám! Ráno mám nízký tlak, jsem unavená, mám žaludek na vodě a nakládané cibulky zajídám piškoty. Snad to znamená, že je všechno zatím vpořádku. Kéž by! Ještě je ale přeci jen brzy.

Buďte při tom od 8. března 2014 každé úterý na hlavní stránce Babywebu. Kromě autentických záznamů průběhu těhotenství Kateřiny vás čekají i zajímavé novinky.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist