První příznaky těhotenství

Ačkoliv žaludeční nevolnost nepotká zdaleka každou těhotnou ženu, některé mají tu smůlu, že je trápí až do porodu. Některé ženy vědí s jistotou, že jsou těhotné ještě dříve, než dojde k vynechání pravidelné menstruace. Žena, která dobře zná své tělo a jeho projevy, tak může usoudit podle nejistých příznaků těhotenství. Projevy značící těhotenství mohou být také změny nálad, únava, časté močení, zvýšená chuť k jídlu, nezvyklé chutě a další.

Vstup do rubriky: Příznaky těhotenství

Jisté a pravděpodobné příznaky těhotenství

Kromě nejistých příznaků těhotenství známe příznaky jisté a pravděpodobné. Za jisté lze považovat přítomnost těhotenského hormonu (HCG ) v moči, v krvi nebo určení těhotenství na základě ultrazvukového vyšetření. Pravděpodobným znakem těhotenství je vynechání menstruace, prosáknutí zevních rodidel či zvětšená děloha.

Falešné příznaky těhotenství

Může se stát, že těhotenský test a vyšetření krve na přítomnost HCG jsou pozitivní, přesto ultrazvukové vyšetření těhotenství nepotvrdí. Může k tomu dojít tehdy, pokud těhotenský test ukáže falešně pozitivní výsledek nebo pokud dojde v rané fázi gravidity k samovolnému potratu. Dle odhadů takto zanikne až pětina těhotenství. Častou komplikací je i mimoděložní gravidita, která musí být ukončena, neboť ženu ohrožuje na životě. Existují různé metody (a to i konzervativní), jak mimoděložní těhotenství ukončit, v Česku je metodou první volby operativní odejmutí poškozeného vejcovodu laparoskopickou operací.

Vstup do rubriky: Příznaky těhotenství

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Pěkný článek. Další informace o příznacích a osobní zkušenost si můžete přečíst zde http://zdravotniradce.cz/priznaky-tehotenstvi-jak-poznam-ze-jsem-tehotna/

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené