Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což znamená, že mi do termínu porodu zbývá dnes už necelých 6 týdnů. Opravdu ten čas uběhl neuvěřitelně rychle. V lednu se mi toto období zdálo straaašně vzdálené.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Přemýšlím, co všechno jsem za těch uplynulých 5 měsíců strávených doma zvládla. Není toho sice málo, ale ani nijak hodně. Podařily se mi (nám s manželem) nějaké úpravy v domě, ale třeba dětský pokoj ještě zdaleka není hotový. Z fáze přípravy jsme se posunuli do fáze montování konstrukce vestavěné skříně. V této fázi se ale nacházíme již asi 3 týdny a pokud budeme postupovat stejným tempem jako dosud (ve fázi příprava jsme byli zaseknutí přes 3 měsíce), tak se dále posuneme někdy koncem léta. 🙂 Ale to nevadí.

V pokojíčku mi šlo jen o to, udělat ze skladiště normální pokoj a mít k dispozici pořádnou skříň. Náš malý ale bude mít stejně postýlku s námi v ložnici, věci na přebalování a hygienu v komodě v koupelně, kde je i přebalovací pult a oblečení holt ještě nějaký čas ve staré polorozpadlé skříni. Tím, co jsem však opravdu stihla udělat, je zahrada. Jak její okrasná část osázená zakrslými stromky, keři a travinami, tak i ovocno-zeleninová část, na které již sklízím ředkvičky, pobízím ke zčervenání jahody a těším se i na další dobroty, které skrývá. Jsem ráda, že už je to hotové a že se umoudřil i plevel, který tam už tolik nevyrůstá. S mým velkým a těžkým břichem mi pletí záhonků opravdu moc nejde. Jedinou činností, kterou na zahradě kromě odpočívání provozuju, je sekání trávy. To pro mě zatím nijak namáhavé není.

Dnes jsem se dokonce vybičovala k tomu, abych začala konečně prát miminkovské věci. Takže se mi právě v pračce točí první várka. Měla jsem radost, jak to dám usušit ven na sluníčko, ale jak tak koukám z okna, vypadá to tu na pěkný déšť, všude kolem černo… Příště snad budu mít více štěstí. A že těch příště ještě bude. Když se podívám do plné skříně, říkám si, že to snad ani nemůžu stihnout všechno vyprat a vyžehlit. Njn, počet oblečků se mi skoro zdvojnásobil, protože jsem dokupovala lehčí oblečení na léto.

A to samé platí o dekách a zavinovačkách. Mám sice tři zavinovačky, ale všechny jsou teplé, stejně jako 2 fleecové deky. Takže jsem koupila kromě 2 bavlněných dek, z nichž jedna je i s tkanicí na zavázání, jednu krásnou limetkovou letní zavinovačku, která se dá použít i v autosedačce. Ale do pračky to stejně půjde pro jistotu všechno, včetně těch teplejších věcí. A to ještě musím přebrat ostatní potřeby pro miminko, jichž je plná postýlka a asi vyprat i kočárek, i když je sice přikrytý…

Mám toho na práci opravdu ještě požehnaně. A kde vezmu nějaký čas na relaxaci, to nevím. Taky nesmím zapomenout zmínit tu nejdůležitější věc týdne. V pondělí jsem absolvovala další pravidelnou kontrolu a s příjemným závěrem – náš chlapeček je už v bříšku jako netopýr. Já jsem mu vždy věřila, že ví, jaká poloha je ta správná. 🙂 Tím se tedy opravdu můžu naplno věnovat přípravě na přirozený porod, protože se snad už nijak jinak nepřetočí. Nedokážu si ani představit, jak by to provedl, myslím, že na takový manévr už tam nemá dost místa.

Taky už je z něj kus chlapa, současný váhový odhad vyšel na 2230 gramů. I když podle tabulek je i s touto váhou o 5 dní menší. Dobré na tom taky je, že jsem za poslední měsíc přibrala jen váhu našeho prcka. On přibral necelých 900 gramů a já také. 🙂

Plna radosti se pro tento týden s Vámi loučím!

Denisa


Denisa právě prožila 35. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598734508896.jpg

3.6.2016 11:55  | autor: Denisa Stehlíková

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist