Téměř hotovo

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden zase utekl jako voda a já Vám musím sdělit, že jsem vzala opravdu vážně to, co jsem psala minule o chystání výbavičky.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Hned druhý den po napsání článku jsem vytahala ze skříně všechny nashromážděné věci a začala přebírat. Bylo a je toho opravdu hodně. Když už jsem měla skoro všechny věcičky přetříděné, vešel do ložnice manžel, nepatrně se zděsil a říká mi, kolik dětí že to vlastně čekáme. 🙂 Njn, stály tu 3 velké kupy seřazené podle toho, jak se co bude prát a na posteli vyskládané oblečky. Když jsem je přebírala, taky jsem si říkala, že to snad ten náš malý brouček nemůže ani unosit. A to jsem velikost 68 a větší vrátila zpět do skříně s tím, že na to máme ještě dost času. Jenže asi každá nastávající maminka to zná – když jsem šla někam do obchodu, vždy mé kroky zamířily i do dětského oddělení a vždycky nějaký ten neodolatelný kousek skončil v nákupním košíku, i když jsem věděla, že toho i tak už mám spoustu, ale přece to tam nenechám, když je to tak úžasně roztomilé. 🙂 Od té doby u nás tedy každý den vrčí pračka a vše se postupně pere a žehlí.

NAPIŠTE DENISE DO DISKUZE

Všechno jsem srovnala se seznamem doporučené výbavičky, který jsem našla na internetu a myslím, že je fakt dobrý a nejsou na něm žádné zbytečnosti. To, co mi ještě chybělo, jsem v pondělí dokoupila, takže jsme na příchod miminka téměř připraveni. Manžela jsem totiž „donutila“ i připevnit poličky do skříně a natřít postýlku. Tu jsme novou nekupovali, nýbrž budeme používat tu, která odchovala všechny děti v naší rodině, počínaje mnou. Vyrobil ji mamčin strejda k mému narození a ruční práce je na ní opravdu znát, takováto bytelná postýlka se rozhodně nedá koupit a i když jí je už 28 let, vypadá pořád dobře. 🙂 Chybí nám tedy jen sestavit komodu s přebalovacím pultem a mě ještě dokoupit věci potřebné do porodnice. Seznam už mám ale taky hotový a děkuji za inspiraci Babywebu a Jarce a jejímu článku s užitečnými tipy, podle kterých jsem ho dala dohromady.

Už jsem tedy o něco klidnější, ale lépe na tom budu, až doma uvidím vše hotové a tašky do porodnice v pohotovostním režimu. 🙂 Tento týden nás čeká předporodní kontrola v Motole a i sem mám nachystaný seznam otázek, co všechno zde musím vyzjistit. Jj, se seznamy jsem tedy opravdu nezahálela. 🙂

Na závěr se ještě musím k něčemu přiznat. Některé/někteří z Vás si možná vzpomenou na to, jak jsem v jednom ze svých předešlých blogů kritizovala vymoženosti moderní doby – potřeby pro děti, které za nás nebyly a naše maminky se bez nich taky obešly. Nakonec jsem však některým podlehla i já. A to konkrétně kojícímu polštáři, který mám tedy půjčený od jedné známé, ale hlavně monitoru dechu. Dlouho předlouho jsem nad ním přemýšlela, a pokud bych věděla, že se mi narodí zdravé miminko, nekupovala bych ho. V našem případě však zvítězil strach o miminko po předpokládané operaci srdce nad mým přesvědčením a nyní jsem ráda, že tuto „vymoženost“ někdo vymyslel. Tím, co mě definitivně zlákalo, byla 30% sleva v časopise a to, že jsem objevila 2v1, tedy monitor dechu i s chůvičkou, což mi přišlo praktické.

Dny plné pohody Vám přeje těhulka Denisa.


Denisa právě prožila 36. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 b633476609100114686.jpg

30.10.2014 12:06  | autor: Denisa Stehlíková

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist