Nový začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Milé spolublogerky, čtenářky a čtenáři, srdečně Vás zdravím v novém roce a přeji v něm všem jen to nejlepší, ať se Vám vše zlé obloukem vyhne. Jmenuji se Denisa, je mi 29 let, jsem šťastně vdaná, bydlím v malém domečku na vesnici nedaleko Hradce Králové a jsem v podstatě staronovou členkou Klubu těhulek.

Všechny mé loňské spolutěhulky si mě budou jistě pamatovat. Asi na úvod nezačnu moc dobrou zprávou, ale napsat to musím, není vyhnutí. Vy, co si mě pamatujete, si také jistě pamatujete, že se nám v listopadu 2014 narodil syn Pepíček bohužel s rozsáhlou srdeční vadou. Vada to podle lékařů byla vývojová, nikoliv genetická. Ihned po narození prodělal Pepíček jednu operaci a po třech týdnech jsme byli propuštěni domů.

Druhá operace ho čekala začátkem února 2015, té se však již bohužel nedožil. Jeho malé srdíčko bylo natolik špatné a nemocné, že bilo pouhé dva měsíce po narození. Tuto tragickou událost jsme však s manželem společně nějak překonali, asi nejlépe tím, že jsme se brzy vrhli naplno každý do své práce, tím aspoň člověk nemá moc času přemýšlet, a také se snažili naši kamarádi vytáhnout nás někam do společnosti. Zároveň jsme však byli šokováni několika našimi známými, kteří nám sdělili, že se jim též stalo něco podobného. Toto jsou věci, které rozhodně nikdo neříká na potkání, takže jsme až do té doby o ničem takovém u nich nevěděli.

Tyto zkušenosti mě jen utvrdili v mém názoru, že za hodně těchto problémů (ne-li za všechny) může užívání hormonální antikoncepce. Nečetla jsem nikde žádné průzkumy, protože by jejich výsledky stejně nebyly relevantní, ale zkušenosti žen z mého okolí, včetně mě, které otěhotněly chvíli po vysazení antikoncepce, mluví jasně a jsou opravdu negativní. Pokud těhotenství neskončilo potratem v rané fázi, dopadlo podobně jako u nás. Já jsem pevně rozhodnutá, že toto „svinstvo“ už nikdy užívat nebudu.

POVÍDEJTE SI S DENISOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI! 

To jsem se nějak rozvášnila :-), takže teď zpět ke mně. V létě jsme si s manželem užili krásnou dovolenou v Černé Hoře a rozhodli se, že se nevzdáme a zkusíme další miminko. To se nám povedlo celkem rychle a já jsem nyní už ve 14. tt. a termín porodu mám stanovený na 14. července. Po velmi pracovně náročném podzimu a zkušenostech z předchozího těhotenství jsem se rozhodla jít do pracovní neschopnosti. Takže si teď od nového roku užívám doma. Jsem sama zvědavá, jak dlouho mě to bude bavit, ale naplánovala jsem si spoustu činností, tak se snad nudit hned tak nezačnu. Sice nemám nijak fyzicky náročnou práci, ale sezení u počítače a rozčilování se nad fungováním (či spíše nefungováním) státního molochu by mi jistě moc nepřidalo a navíc jsem si řekla, že chci své nynější těhotenství prožít v klidu a pohodě. Chtěla bych chodit každý den na pořádné procházky se psem a chtěla bych se zúčastnit těhotenského cvičení, na což jsem v předchozím těhotenství neměla čas, protože jsem se každý den vracela z práce dost unavená.

Tímto bych chtěla požádat čtenářky z HK a okolí, zda by mi nedoporučili, kam na cvičení v HK zavítat, kde máte kladné zkušenosti.

Děkuji. Pro začátek je to ode mě asi vše. Mějte se krásně a příště na napsanou :-).

Denisa


Denisa právě prožila 14. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598734508896.jpg 

8.1.2016 12:04  | autor: Denisa Stehlíková

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist