Pojmy a dojmy

KLUB TĚHULEK! DENISA Je za námi opět další týden a před námi, resp. vámi dávka pravidelných těhotenských informací. 🙂

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Byla jsem na další kontrole a konečně dostala onu vytouženou „Žádost o peněžitou pomoc v mateřství“. Hurááá. 🙂 Odehrála se tam docela vtipná situace. Pan doktor si mě zavolal dovnitř a než se podíval do karty a do počítače, viděl na stole jen od sestřičky nachystanou žádost k orazítkování a podepsání. Podíval se na mě a povídá: „Vy už jdete na mateřskou?.“ Já jsem se začala smát, protože jsme přesně věděla, na co naráží, a přitakala mu. On mě znovu přejel pohledem a řekl, přesně jak jsem čekala a stejně jako říká většina lidí z mého okolí, něco v tom smyslu, že mám malé bříško. 🙂 Njn, já za to nemůžu, žádný obr nejsem (ani do výšky ani do šířky) a navíc jsem před těhotenstvím chodila celkem pravidelně do posilovny, což na mně tedy naštěstí nechalo své následky.

Ultrazvuk mi pan doktor sice neudělal, ale objednal mě na zítra na tzv. UZ dopplerovské vyšetření, kdy budou měřit průtoky v cévách miminka kvůli možné „poruše růstu plodu“. Průtoky sice měřil pan doktor už při tom velkém ultrazvuku, a i když říkal, že jsou v naprostém pořádku, nenapsal to do zprávy, tudíž tam musím znovu. Ale aspoň budu mít jistotu, že je opravdu vše v pořádku, v což doufám a žádnou růstovou poruchu si nepřipouštím. Ani jeden z rizikových faktorů, které tuto poruchu způsobují, jak jsem se dočetla, se mě netýká. Samozřejmě, že trochu nervózní z toho jsem, ale věřím, že to dopadne dobře.

A nyní slibované dojmy z prohlídky porodních sálů naší porodnice. Upřímně musím říct, že jsem si je představovala trochu jinak a hlavně i trochu větší, a to nejen boxy, ale vůbec celé to zázemí. Boxy nejsou nijak extra malé, asi tak akorát, aby se tam všichni pohodlně vešli a nepletli se, ale z těch různých videí jsem nabyla dojmu, že je ten prostor mnohem větší. I porodní lůžko jsem si představovala úplně jinak, tady jsem viděla „naprosto luxusní postel“. 🙂 Boxy jsou tu celkem 4, z toho dva nadstandardní – jeden s vanou a samostatným WC, včetně vyhřívaného lůžka pro první ošetření miminka a druhý se sprchou, ale WC společným na chodbě se zbylými dvěma. Nadstandard spočívá i v různých pomůckách k podpoře a úlevě v první době porodní, takže zde např. ze stropu visí lano s uzly k zavěšování, jsou tu žebřiny a spousta dalších rozličných pomůcek. Na klasických boxech jsem si všimla jen míče, je však možné, že jsem něco přehlédla.

Všechny boxy jsou klimatizované, ale přijímací vyšetřovna a přípravna nikoliv, takže jsem ráda, že mě porod čeká v listopadu, protože i když v den prohlídky venku bylo „jen“ 20 – 25 st., bylo tam hrozné vedro vzhledem k oknům směřujícím na jih. Nedokážu si představit chuděrky rodičky v parném létě. Opět nám bylo zopakováno to, co jsem psala už minule, že bonding možný je, ale pouze na krátkou chvíli. Jsem tedy zvědavá, jestli si prosadím nechat si miminko na bříšku co nejdéle. Sestřička říkala, že je dobré poučit doprovod, aby kontroloval dodržování porodního plánu, takže „taťku“ budu muset řádně vyškolit. 🙂 Celkově na nás prostředí zapůsobilo pozitivně, všechno relativně nové a hlavně pěkné a čisté. Dokonce mi strach nenahnalo ani sténání rodičky, které bylo během prohlídky slyšet z jednoho z boxů. 🙂

Hezké první podzimní dny přeje

Vaše těhulka Denisa


Denisa právě prožila 31. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 b633476609100114686.jpg

25.9.2014 12:49  | autor: Denisa Stehlíková

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist