Byl to šok! Znovu těhotná

VÁŠ PŘÍBĚH Rodila jsem celkem třikrát. Poprvé, když mi bylo sedmnáct let, podruhé v osmnácti a potřetí letos ve třiatřiceti letech. Samozřejmě si nejvíc pamatuji ten poslední porod. Ani jednou jsem neotěhotněla plánovaně i nyní to byl šok. Po tolika letech znovu těhotná!

Jsem ale starší a tak jsem už ztratila mladistvou lehkovážnost, kdy si člověk myslí, že je vše samozřejmé a že všechno dobře dopadne.

Těhotenství probíhalo klidně. Do pátého měsíce jsem pracovala a všemožně študovala příručky. Pila jsem čaj z maliníku na urychlení porodu a hrozně jsme se těšili na mimi. Pohlaví jsem si nenechala říci, doma už jsme měli dva chlapce, tak co kdyby to byla ta vytoužená holka.

Termín byl stanoven na 10. 6. 2009 a protože jsem mimi vždy přenášela, nepočítala jsem ani nyní, že bych rodila dříve.

Měla jsem zákaz rodit

Bylo období školních výletů a tak jsem měla od synů zakázáno rodit dříve, než se z nich vrátí. V sobotu 13. 6. jsem si naplánovala plno práce. Ráno však ze mě začaly vycházet krvavé hleny a odpoledne se začaly ozývat slabounké bolesti, podobné menstruačním. Říkala jsem si, že jestli to takhle zůstane, není to nic příšerného.

Všichni mě vyháněli

Ten den jsem toho opravdu stihla hodně: uvařit, poklidit dům, vyprat v obyčejné pračce, protože se mi automatická rozbila. Rodina mi však nadávala, ať se už seberu a jedu, než bude pozdě. Bolesti nastupovaly po pěti minutách, ale já musela ještě vytřít. Slíbila jsem ale, že pak hned zavolám do nemocnice, jak dál postupovat.

Porod to nebude

Na posledním schodu mě najednou chytla obrovská bolestivá křeč, potom tlak a vytekla mi voda. A už jsme jeli. Bolesti úplně přešly. Po vyšetření mi paní doktorka sdělila, že na porod to nevypadá, vak s vodou je zachovalý, že je možné, že voda pozvolna odtékala bokem a pak se vylila najednou.

Bylo to k nevydržení

Bylo šest hodin, dostala jsem prášek na spaní, a že druhý den mi bude porod vyvolán. Manžel odjel v devět večer s tím, že kdyby něco, tak mu zavolají. Bolesti se ale vrátily, což mi nikdo nechtěl věřit. Začaly sílit, byly k nevydržení, ležení na lůžku nesnesitelné, tak jsem aspoň využila balon.

Byl to fofr

Tolik se mi chtělo vyzkoušet sprchu, ale neměla jsem sílu do ní jít. Okamžitě jsem volala manžela zpátky, že se porod rychle rozběhl. Bylo půl desáté.

Manžel porod stihl. Vše dobře dopadlo, ale lituji, že v těch nejhorších chvílích nebyl se mnou, aby mi pomohl. Narodil se nám krásný zdravý chlapeček, vážil 4,45 kg a měřil 53 cm. Na jednání personálu si ovšem nemohu stěžovat, chovali se velice mile a my se teď radujeme z našeho třetího syna.

Marie

19.10.2009 2:56 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist