Horoskop jako cesta do nitra dítěte

Nedávno mi moje starší dcera po příchodu ze školy líčila, že s paní učitelkou hráli zajímavou hru. Podle data narození zjišťovali, v jakém znamení se kdo narodil, a posléze ke každému znamení přiřazovali různé charakteristiky, co má kdo rád a nerad, jaké se k němu hodí barvy a v čem leží jeho silné a slabé stránky.

Ráda jsem se k této „hře“ připadala a rozšířily jsme ji s dcerou na celou rodinu. Povídaly jsme si o tom, proč je tak citlivá a všechno ji hned rozpláče a za chvilku zase rozesměje. Vysvětlily jsme si, že její sluneční znamení je Rak a že mu vládne Luna, která je stejně proměnlivá jako povaha zrozenců tohoto znamení. Zjistily jsme, že ve stejném znamení se narodila i její babička, a hledaly jsme, co obě ženy „Račice“ spojuje.

Ať už bereme astrologii jako hru, nebo ve svém hledání postoupíme dál a použijeme horoskop jako mapu, která nám ukáže cestu do vlastního nitra, může nám tento tisíciletími prověřený systém pomoci pochopit nejen sebe, ale i chování, povahu a sklony našich dětí.

Zasněná Ryba, nebo puntičkářská Panna?

Přestože orientace pouze na základě slunečního znamení je velmi zjednodušená, pokud se přidržíme původní hry, můžeme s trochou nadsázky najít základní povahové rysy společné pro většinu jedinců narozených v daném znamení.

Lednová miminka, narozená ve znamení Kozoroha, budou od počátku prosazovat svou silnou vůli a cílevědomost. Přesto obvykle nepropadají záchvatům vzteku, nejsou přehnaně plačtivá a vyhovuje jim ustálený denní režim. Ve škole bývají spolehliví a učení jim obvykle nečiní potíže. Pro samé povinnosti se někdy zapomínají bavit. Občas jim připomeňte, že jsou děti a mají si také hrát.

Zato únoroví zrozenci ve Vodnáři rodičům způsobí bolení hlavy. Nikdy nebudete vědět, na čem s ním jste. Tito zrozenci jsou idealisté a vizionáři již v plenkách. Později budete zřejmě oscilovat mezi myšlenkou, že je vaše dítě génius, a mezi obavami, že mezi tisíci zájmy, které má, nikdy nenajde to, čemu by se měl v budoucnu reálně věnovat. Těžko říci, jak to dopadne. S těmito dětmi je možné úplně všechno.

Březnová miminka vám někdy budou připadat jako bytosti z jiného vesmíru. Malé Ryby budou častěji žít ve svých snech než v běžné denní realitě a proniknout do jejich nadpozemských sfér může být obtížné. Nezapomínejte, že jsou citliví a potřebují, abyste je povzbuzovali a posilovali jejich křehké sebevědomí.

Pokud čekáte miminko v dubnu, připravte se na aktivní život a dopředu investujte do dětské ochranné přilby. Malí Berani jsou totiž zosobněním aktivity, a pokud očekáváte, že si budou spořádaně hrát v dětské ohrádce, budete zřejmě nemile překvapeni. Toto dětské dynamo vás rozhodně nenechá, abyste upadli do nudy a nečinnosti.

Květnoví zrozenci narození pod vládou planety Venuše patří mezi nejtvrdohlavější znamení zvěrokruhu. Pokud čekáte miminko ve znamení Býka, připravte se na souboj vůle. A nečekejte, že zvítězíte snadno. Pokud však na malého Býčka nebudete tlačit, bude tím nejmilejším a nejsladším dítětem v okolí. Jen to na něj nezkoušejte silou a pamatujte si, že Býka lze usměrnit pouze něhou a láskou.

I v případě, že nečekáte dvoj či trojčata, připravte se na to, že pokud v červnu přivedete na svět miminko ve znamení Blížence, budete mít občas pocit, že vidíte dvojmo. Počítejte s tím, že jen co se naučí lézt a chodit, moc si neodpočinete. Stejně aktivní bude mít váš malý Blíženec i mysl, takže nebudete vždy jeho myšlenkové pochody stíhat. Možná, že následujících osmnáct či dvacet let strávíte v poklusu, ale budou to zajímavé roky.

Žádné jiné znamení zvěrokruhu není tak citlivé jako Raci. Neděste se proto, když vaše červencové miminko bude někdy působit, jako kdyby v sobě mělo zabudovaný knoflík, který stačí zmáčknout, aby se smálo nebo plakalo, nebo smálo a plakalo zároveň. Malí Raci vyžadují hodně lásky a bývají maminčinými mazlíčky. Podporujte jejich fantazii, určitě se to vyplatí.

Srpnová miminka ve znamení Lva jsou obvykle slunná a zářivá stejně jako Slunce, které tomuto znamení vládne. Běda však, pokud není po jejich, to pak umí předvést přímo zatmění Slunce. Malí Lvi mají přirozeně vůdčí schopnosti a jsou rádi ve středu pozornosti. Rozhodně se nesnažte Lvíčka krotit násilím. Přestože navenek působí velmi sebevědomě, potřebuje velkou dávku citu a náklonnosti.

Zářijová dítka zřídka kdy rodičům působí problémy. Zrozenci ve znamení Panny jsou jemní, spořádaní a někdy až přehnaní perfekcionisté. A to už od dětských let. Jsou pečliví a mají velký smysl pro detail. Zároveň však překvapivě často projevují výrazné herecké nadání. Pomozte jim překonat jejich introvertní sklony a povzbuzujte je, aby byli spontánní.

Váhy se obvykle rodí s velmi vyvinutým estetickým cítěním. Říjnové děti bývají andílky s ďáblem v těle. Potíže můžou mít u rozhodování. Nesnažte se narušit jejich duševní rovnováhu tím, že na ně budete příliš naléhat nebo je tlačit k tomu, aby si vybrali z více možností. Posilujte jejich smysl pro harmonii.

Slovo, které dobře vystihuje listopadové zrozence, je „intenzivní“. Dítě narozené ve znamení Štíra může být pro rodiče opravdovou výzvou. Více než u jiných znamení si s ním potrénujete svou schopnost být důslední. Štír vidí to, co je skryté. Někdy mu stačí jen jediný pohled a vy máte pocit, že vám vidí až na dno duše. Buďte na malého Štíra laskaví. Tento inteligentní malý tvor vám pak vaši lásku mnohonásobně vrátí zpět.

Prosincové děti jsou přátelské, veselé a upřímné. Malí Střelci můžou mít problémy s autoritami, ale nikdy nejsou zlomyslní nebo podlí. Až se naučí mluvit, uvedou vás občas do rozpaků svou prostořekostí, protože u nich skutečně platí, že co na srdci, to na jazyku. Posilujte jejich optimismus a nezraňte jejich upřímné city.

Horoskop na míru

Pokud toužíte po přesnější charakteristice vašeho miminka, můžete mu nechat zhotovit horoskop na míru, který krom slunečního znamení zohledňuje také postavení ostatních planet v okamžiku narození. Třeba se vám tento horoskop stane užitečnou pomůckou, jak lépe poznat svoje dítě.

 

2.3.2012 11:28 | autor: Gaurí Chrastilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist