Fotonávod: Nejčastější chyby při kojení

Správné technice kojení by vás měli naučit ještě v porodnici. I přes dostatek zkušeného personálu se ale často stává, že maminky odcházejí domů s chybnými kojícími návyky. Podívejme se na nejčastější z nich.

Nejčastější příčinou odstavení dítěte je špatná technika přikládání dítěte k prsu, nepoučenost maminky, její nedostatečná sebedůvěra a obavy z nedostatku mléka a předčasné zavedení umělé výživy. Nesprávné přisátí má často za následek i rozbolavělé a popraskané bradavky.

V případě jakýchkoli potíží s kojením se co nejrychleji obraťte na laktační poradkyni: „Pomohla mi až laktační poradkyně, kterou jsem si zavolala k sobě domů, když už jsem byla opravdu zoufalá a zvažovala jsem, že kojení po dvou týdnech nepředstavitelných muk ukončím,“ přiznává maminka, která od počátku kojení trpěla rozpraskanými bradavkami.

Příklady chybných technik kojení:

Ruka podpírající hlavu uvádí do napětí prsní svalstvo s následkem horšího uvolňování mléka dítě leží na zádech, ne na boku, a má nepřirozeně vyvrácenou hlavu:

Špatná poloha dítěte a špatný úchop prsu, bránící plynulému uvolnování mléka:

Přilišný tlak do hlavičky dítěte, je mu to nepříjemné, a navíc nemůže dýchat:

Čtěte také:

Příliš vytažená bradavka – nebezpečí poranění bradavky, dítě se nedostane k mléku:

Špatná poloha matky s následkem bolesti zad, strnulé šíje a postupně hůře se uvolňujícího mléka:

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist