Je lepší domácí nebo kupovaná výživa pro nejmenší?

Začínáte přikrmovat a nevíte, zda je lepší dětskou výživu připravovat doma nebo dát raději přednost hotovým výrobkům?

Otázka, která jistě trápí mnohé maminky. A také téma, kterému se chceme na našich stránkách podrobně věnovat. Ptát se budeme odborníků na výživu i pediatrů, a dokonce se rozjedeme přímo do jednoho závodu, kde výživu pro ty nejmenší vyrábějí.

Pro výrobce máme nachystáno spoustu všetečných otázek. Pokud se však chcete zeptat i vy, milí čtenáři, napište nám své dotazy na dětskou výživu, rádi je výrobci předáme.

Odpovědi vám přineseme příští týden na našich stránkách.

A jak řeší tento problém některé z vás? Několika maminek jsme se zeptali:
Dáváte přednost doma připravené stravě nebo kupovaným výrobkům pro nejmenší?

 

Katka H., dcera 9 měsíců
Naše malá umí být nevděčná. Kupovaná strava jí „jede“ o něco víc, než doma připravovaná. Když cestujeme, krmím ji hlavně kupovanou. Snadno si na ni zvyká a pak dělá drahoty s jídlem ode mě. Ty výrobky jsou asi nějak navoněné. Nemyslím si, že vařím špatně, vždycky do toho ale dceru musím trochu přemlouvat.

Marie M., syn tři roky, dcera 9 měsíců
Moje dcera je naštěstí při chuti, takže rozdíl mezi kupovanou a doma připravenou stravou jsem nepozorovala – přecházela od jednoho ke druhému zcela plynule. Hlavní rozdíl je spíš v tom, jestli tam je i oblíbené maso – to pozná moc dobře.
Bio stravu moc neřeším – kupuji intuitivně to, co mi připadá v pořádku, nedávno jsem ale koupila pro dobrý pocit bio karotku se stonky, ale koupím klidně i zeleninu na tržišti. Brokolici kupuji raději zmrazenou než čerstvou, ke které nemám od pohledu moc důvěru. V poslední době jsem hodně omezila kuřecí maso – bojím se v něm obsažených růstových hormonů, protože jsem slyšela, že z toho mohou děti mít později velké problémy.

Adéla K., dcera šest měsíců:
Dcera je stále plně kojena, takže tento problém zatím neřeším. Jakmile bude třeba začít s přikrmováním, budu to střídat. Hodně cestujeme, takže to vyhrají kupované přesnídávky a další pokrmy, když budeme doma, bydlíme na venkově, budu se snažit si polívčičky a přesnídávky připravovat z domácích produktů. Snad to Anežka bude respektovat. Slyšela jsem, že kupovaná výživa chutná dětem víc.

Anna Č., syn tři roky, dcera tři měsíce:
Dcera je plně kojena, ale syn vyrostl na domácí bio stravě. Nejčastěji jsem mu dělala přesnídávky z bio jablek, bio mrkve a jídlo z bio brambor a dalších bio surovin. Když to nešlo jinak, koupila jsem mu hotovou výživu, a to bio od Hippu. U dcery nevím, zda budu schopná takto poctivě vše dodržovat. Času je mnohem méně.

5.4.2009 1:48 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist