Katka v 25. tt: Nehas, co tě nepálí!

TĚHULKA LIVE! KATKA A když pálí, has, jak se dá. Žáha, křečové žíly, močový měchýř, kyčle, nespavost… Volat číslo 150 mi nepřijde vhodné. Dostupné prostředky nepomáhají, tedy volím – dočkej času jako husa klasu. Všechno zlé jednou pomine. Jedině s touto myšlenkou mohu přečkat do lepších časů.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Poslední dobou více než často používám různá pořekadla a lidové poučky. Některými útrapami musejí těhotné prostě projít a nějak je přežít. Existují sice doporučené pomůcky a návody, jak si ulevit, ale bohužel ani ty nejsou samospásné. A tak jak mě opouštějí privilegia druhého trimestru, stejně rychle nastupují obtíže související (zejména) s trimestrem třetím (bystřejším čtenářům se omlouvám, že se opakuji). Pálení žáhy, neustálý tlak na močový měchýř, bolesti rozestupující se pánve, stupňující se křečové žíly, těhotenská demence, nalitá prsa, nemotornost zapříčiněná rostoucím bříškem, probdělé noci a tak dále a tak dále.

Jako budoucí druhorodička si těhotenství užívám o trochu méně než napoprvé a o dost více vnímám podobná negativa. Nedávno jsem se na jisté diskuzi dočetla, že to takto prostě u maminek bývá. První těhotenství je všechno poprvé – žena si užívá i nepříjemných těhotenských nevolností, rostoucího bříška a veškeré překážky bere s daleko větším nadhledem. S druhým a každým dalším očekávaným miminkem je těhotenského optimismu méně a méně. Ne že by se maminka snad netěšila na svého dalšího potomka, ale celé to martyrium okolo zvětšování by měla raději už dávno za sebou a mazlila se svým miminkem.

Chtěla bych vám tu popisovat, s jakým nadhledem vnímám bolesti a negativa těhotenství a jak si to celé moc užívám, ale jsem člověk upřímného rázu. Neskutečně moc se těším, až to budu mít za sebou. Chci mít miminko u sebe, zase kojit a hlavně být o trochu použitelnější a mobilnější. Tento odstavec je věnovaný mým přátelům a známým, kteří žijí v bláhové představě, že všechno zvládám levou zadní a humorem sobě vlastním. A zde je důkaz místo slibů, že opravdu ne. 🙂

Abych si i tak ve všem tom pozemském trápení alespoň trochu oddechla, poprosili jsme Peťovu maminku o hlídání Ondráška na blahodárné tři dny. Původně jsme plánovali odjet na dvě noci, nicméně finanční situace nás donutila přehodnotit své kroky. I tak jsme ale vyhrazený odpočinkový čas využili, jak se patří. Babička fungovala skvěle, Ondráška vzala na výlet, nás spíše odháněla a dopřála nám tak čas, kterého se nám nedostává.

Jeden den jsme vyrazili na obhlídku koupelen, obkladů a jiných inspirací do nového bytu. Při té příležitosti jsme výhodně pořídili sourozenecký kočárek, který bude natrvalo u babičky na severu. Povoz je ve snové modré barvě, takže nakonec možná budu babičce i závidět. Další den jsme si vzali volno až do podvečera a vyrazili jsme na výlet do Plzně. Pivovarské muzeum, podzemí a návštěva výborné přilehlé restaurace splnila naše očekávání a touhy po vysněné dovolené. Obhlédli jsme si centrum města a jeho významné kulturní památky, výborně se najedli a nakoupili něco malého pro rodinu. Druhý den jsme si udělali radost a koupili si něco pěkného přímo na severu. Peťa dostal slibovanou košili a Kačenka krásné lodičky. Od babičky a dědy ze severu Čech naše malá rodinka odjížděla nadmíru spokojená. Bude se nám velice stýskat!

V úvodu jsem zmínila, co všechno mě zrovna pálí, ale netýká se to pouze mého těla, nicméně i dokoupení potřebného vybavení pro naše malá (velká) mimča. Jelikož nás velice záhy čeká rekonstrukce a nákup interiérového vybavení bytu, není namístě přílišné rozhazování. Větší věci, jako jsou postýlky, lehátka nebo židličky poptávám použité. Někdo určitě namítne, že to není vhodné a pro miminko by měly být věci nové. A já budu oponovat, že podobná koupě nemusí nutně znamenat poničené a výrazně použité produkty. Někdy mě samotnou překvapí kvalita a cena věcí z druhé ruky. Člověk musí holt hledat. Jistě vás zarazilo, že píši o postýlce nebo židličce v množném čísle, ale nebojte se, nečekám vícerčata a ani nehodlám založit mateřskou školku. Důvod je prostý – vybavení u babičky na jihu Čech, vybavení u babičky na severu Čech a něco samozřejmě potřebujeme do bytečku v Praze. Takže je vše potřeba 3x, a to pro dvě děti (něco po Ondrovi, něco dokoupit).

Čtěte také:

V týdnu jsem byla pozvaná na návštěvu nově zrekonstruované prodejny Špuntík v Praze-Radotíně. Jak příhodné. Vzhledem k ožehavému tématu dolaďování výbavičky jsem pozvánku přijala celkem ráda. Některé věci je potřeba koupit nové a proč vše nezařídit na jednom místě. Vše se mělo odehrávat formou tzv. VIP nákupu, kdy se těhulka objedná k nákupu a v předem sjednaném čase jí bude poskytnuta maximální péče. Věnovat se jí bude přímo určený asistent, který s ní projde obchod, popř. předem sepsaný seznam věcí, pomůže s výběrem a doporučí i další vhodné produkty.

I my jsme se cestou ze severu Čech zastavili v Radotíně a vtrhli rozvášněni nákupní horečkou do prodejny. Nejvíce vášně sálalo z Ondry, který začal již u vchodu zběsile křičet na celý obchod, jelikož si všiml regálů plných barevných lahviček, krabiček a pouzder. Peťův úkol byl usměrnit naše zvířátko, abych se já mohla věnovat výběru potřebných věcí. Ujala se mne jedna dobrá duše, která se mnou ochotně prošla můj předem sepsaný seznam. Některé věci jsem si třeba jen prohlédla, ale nebyl problém je vybalit a předvést. Vybrala jsem věci, které potřebujeme nutně, a dokonce jsem si dovolila udělat si radost a koupila jsem si šátek na nošení. Co nebylo na prodejně, prohlédli jsme na počítači a posléze objednali (v barvě, kterou jsem chtěla).

Jelikož jsme jeli z návštěvy u babičky plně naloženi, nabídli mi ve Špuntíku doručení celé objednávky domů zdarma. Pro naši Pišťošku jsme dostali jako dárek krásnou lahvičku a Ondrášek se mohl radovat z tašky plné dobrot od Hamánka. Zpočátku jsem se podobného nákupu bála a netěšila se. Přeci jenom ráda nakupuji věci postupně, ale nakonec jsem spokojená, že jsem zařídila vše na jednom místě a mám to alespoň částečně za sebou. V prodejně byli velice milí, vstřícní, nabídli občerstvení a byli shovívaví k Ondráškovým výlevům vzteku (chtěl si vypůjčit kočárek a jet na procházku, když to nevyšlo, alespoň nakousal v nestřeženém okamžiku tři jablka na stole v dětském koutku :-)).

Do příště budu hledat další prostředky, jak si v boji s těhotenskými obtížemi pomoct a pokusím se vyhledané informace dát dohromady a podělit se s vámi o zjištěné poznatky. Všem netěhotným připomínám, že všechno zlé je pro něco dobré, těhotným přeji mnoho energie ve zvládání denních (i nočních) strastí a radostí a těm, co to mají za sebou… No snad jen, že jim to moc přeji a závidím. 🙂

Vaše těhulka Katka


Katka právě prožívá 25. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598316866011.jpg

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist