Kvůli tchýni nechci slavit Vánoce

VÁŠ PŘÍBĚH Už se blíží Vánoce a já místo abych se radovala, zase trnu, co se stane. Z Vánoc se mi totiž v posledních letech stala noční můra.

Nejdřív jsme je s přítelem trávili odděleně, protože on se nemohl odpoutat od své rodiny a já tam zase nechtěla jezdit. Když se nám narodil syn, začali tak jsme je už samozřejmě trávit spolu.

Všechno kritizuje

Přítelova maminka to ale špatně nese – proto k nám vždycky přijede i s tchánem už 23. prosince a odjíždí nejdříve 28. Těch pět dní je pro mě utrpením, i když jinak Vánoce miluju a chtěla bych se na ně těšit. Začíná to tím, že tchýně zkritizuje nejdřív stromeček, pak cukroví, které jsem napekla, nahradí ho na mísách tím svým, nelíbí se jí, jak dělám bramborový salát, takže pro sebe a pro tchána a pro přítele dělá ten její.

Při rozbalování dárků u každého od ní říká, kolik stál, a když rozbaluje ty svoje, tak zas říká, jaké jsou to blbosti… Prostě dokáže totálně rozhodit sváteční atmosféru.

Je jí všude plno

Máme malý byt, a když jsou tady pět dní, nemám před ní kam utéct, je jí všude plno, pořád mi stojí za zády a absolutně nerespektuje, že je to můj byt. Když přijdou na návštěvu moji rodiče na jeden večer, rozplývá se před nimi, jak je ráda vidí a když odejdou, tak je pomlouvá.

Vloni už jsem se neudržela a řekla jí, že by mohla alespoň přede mnou mluvit o mých rodičích slušně a ona se urazila. Snažila jsme se o tom mluvit s přítelem, aby alespoň nejezdili na tak dlouho, ale on říká, že je vidí rád a že jsou zdaleka, tak sem přece nepojedou na dva dny. Navíc vždycky argumentuje tím, že je to babička našeho syna a přece mu ji nebudu upírat.

Už jsem z toho vážně nešťastná, když vím, jak to bude probíhat. Nejraději bych žádné Vánoce neslavila… Vůbec nevím, co mám dělat. Můžete mi, prosím, někdo poradit? Děkuji.

Bára

13.12.2010 1:31 | autor: Redakce Babywebu
Více o tématu: babičkaBáramaminkatchýně

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist