Máte nedostatek mateřského mléka? Jde to i bez kojení!

Že mateřské mléko nabídne děťátku všechny živiny, které do začátku potřebuje, je bez diskuze. Pokud však patříte mezi maminky, jež mají problémy s kojením, nemusíte zoufat. Máme pro vás pár tipů, které vás pomůžou rozkojit. A i kdyby se to snad přece nepovedlo, žádné obavy! Dnešní umělé kojenecké mléko se svým složením mateřskému mléku výrazně přibližuje. Z vašeho miminka vyroste zdravé dítě, i když vám kojení z nějakého důvodu nejde a vy musíte sáhnout po kojeneckém mléku.

Mnoho kojících maminek začne ztrácet mléko už několik dní po porodu. Pokud se problémy nepodaří vyřešit, je možné bez obav přejít na umělé kojenecké mléko.


Je řada osvědčených způsobů, jak při ztrátě mateřského mléka znovu nastartovat laktaci. Pokud žádný z nich nepomůže, nezoufejte. Umělé kojenecké mléko se dnes nutričně plně vyrovná mateřskému mléku a není důvod se ho bát.

Dítě nepřibírá? Možná ztrácíte mléko

Vaše miminko často pláče, budí se a nepřibírá dostatečně na váze? Pak je problém velmi pravděpodobně v nedostatku mateřského mléka. Děťátko má hlad. Některé kojící matky ztratí mléko už po pár dnech, jiné třeba až po několika týdnech. Ve většině případů maminka mléko má, ale nemá ho dostatečné množství. Pokud je tomu tak i u vás, nijak se tím netrapte. Máme pro vás pár tipů, jak laktaci opět nastartovat.

Jak rozběhnout laktaci

Někdy pomůže pouhá návštěva u laktační poradkyně. Ty dobré mají zkušeností na rozdávání a často najdou způsob, jak vás rozkojit. Nechte si nějakou doporučit od kamarádky, nebo dejte na doporučení maminek ve specializovaných online diskusích.

Pomoct si ale můžete i sama. Příčin problémů s kojením je celá řada a mnoho z nich má řešení. Někdy stačí jen začít více spát, vyhýbat se stresu, hodně pít a jíst, zejména polévky. Někomu pomůže popíjet třeba meltu či vitakávu. Většina maminek si také zvládne stimulovat či zvýšit tvorbu mléka odsáváním. Odsávačky zdaleka nejsou jen pro maminky s nadbytkem mléka, které si chtějí ulevit! S jejich pomocí je možné laktaci podpořit, ať už použijete odsávačku ruční nebo elektrickou.

Nebojte se kojeneckého mléka!

Mateřské mléko se stále ne a ne spustit? Vyzkoušela jste už všechno možné bez znatelného zlepšení? Ani tak nemusíte klesat na mysli a už vůbec ne házet vinu na sebe. Nic si nevyčítejte! Stejné problémy dennodenně řeší celé zástupy maminek a téměř všechny nakonec odchovají zdravé děti. I bez mateřského mléka je dítě živo. Jednoduchým řešením je umělé kojenecké mléko, které navíc obsahuje vitamíny, probiotické látky a minerály a nutričně se mateřskému mléku plně vyrovná.

Máte-li svého mléka málo, můžete miminko kojeneckým mlékem pouze dokrmovat, ale ani pokud vám kojení nejde vůbec a dáváte dítěti pít výhradně umělé mléko z kojenecké láhve, není to žádná tragédie. Děti většinou lahvičku s mlékem přijmou okamžitě za svou a výsledky se dostaví do několika dnů. Pláč ustává, maličké se už v noci nebudí hlady a začne přibírat na váze.

Tak co? Zvládli jste to? Děťátko spokojeně roste a boubelatí? Blahopřejeme! Užívejte si každý okamžik mateřství a po půlroce už můžete miminku začít zpestřovat stravu dětskou výživou. Veškeré potřeby pro zdravý život všech maminek i miminek vám nabídneme ve FunBaby.

 

18.9.2019 1:01 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist