Matyáš nebo chroust?

VÁŠ PŘÍBĚH Jména pro našeho maličkého drobečka jsme měli s manželem vybrána ještě tři roky předtím, než se náš malý capart narodil. Tak jako se dokážeme shodnout na spoustě jiných věcí v životě, tak nám ani toto nečinilo problém.

Pokud se narodí holčička, bude to Kateřina Marie. Katky se totiž jmenovali všechny mé panenky, se kterými jsem si jako malá holčička hrávala. A Marie po mé i manželově babičce, které byly náležitě pyšné, když jsme jim tuto skutečnost oznámily.

Kdyby se narodil kluk, byl by to Jakub. Toto jméno vybíral spíš manžel a i mému oušku „lahodilo.“

Rozhoduje „M“

Jenže asi čtrnáct dní před plánovaným termínem porodu, kdy jsme opravdu nevěděli, zda to bude holka nebo kluk, si můj manžel přečetl statistiku nejčastějších jmen v Čechách a Jakub byl na prvním místě. A to už se nám nelíbilo. Chtěli jsme něco originálnějšího.

Také jsme kladli důraz na monogramy, a jelikož jsme Mudrochovy, snížil se náš výběr jmen pouze na ty začínající na „M.“

Svátek s čerty

Michala po tátovi jsme nechtěli, Martin je nic moc, Marka mají u sousedů, Mikuláš …to bychom přeci dítěti nemohli udělat (aby slavil svátek i Mikuláše s čerty najednou)..tak co tedy?

Bude to Matyáš!

Manžel si vzpomněl, že účetní u nich v kanceláři má doma Matyáše. V kalendáři jsme ho nenašli, tak jsme kontaktovali účetní, kdy že to synátor slaví svátek. Nejen že jsme dostali přesné datum, ale i informace o tom, co to jméno vlastně znamená a jakou má historii.

To se nám zalíbilo natolik, že jsme byli asi během tří minut rozhodnutí. Bude to Matyáš. Matyáš Mudroch. MM….no nezní to skvěle!

Chroust i boban

Takže bylo jasno a mohlo se jet rodit, říkali jsme si. Ani jsme tenkrát nevěděli, jakou máme pravdu. Porodila jsem totiž čtrnáct dní před termínem a narodil se nám kluk jako buk!

Teď máme doma už ročního Matyáše, ale říkáme mu i jinak…..třeba chrouste, bobane a někdy i kluk neposlušný!

Dítě ve hvězdách

Je to krásné zdravé dítě a co nevidět bychom mu chtěli pořídit sourozence. Když to bude holka, tak stále platí Kateřina Marie a když to bude kluk, tak kdo ví……že bychom zase uvažovali nad iniciálami M.M.? Možná ano možná ne.

Mně se čím díl víc začal líbit Mikuláš. Mikuláš Mudroch. I když chodí s čerty… To ale předbíhám, to je ještě ve hvězdách.

Petra

26.8.2009 5:14 | autor: Redakce Babywebu
Více o tématu: holkajménokluk

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist