Miminko Maminko: První online konference o zdravém životní stylu pro budoucí rodiče

V týdnu od 28. ledna do 3. února 2018 startuje ojedinělý projekt, který se zaměřuje na faktory, kterými se dá ovlivnit zdraví budoucích generací. V průběhu jednoho týdne můžete shlédnout desítky rozhovorů s odborníky na téma zdravého životního stylu, pohodového těhotenství a přípravy na porod.

profimedia-0153851481-1100x618.jpg Zdroj: Profimedia.cz

Plánované rodičovství neznamená jen zhodnotit svou situaci z fyziologického, psychologického nebo ekonomického hlediska, ale také ideálně upravit životní styl obou budoucích rodičů. Že by budoucí maminka měla jíst kvalitní vyváženou stravu je samozřejmé, ale na to, že by svou stravu měl upravit i budoucí tatínek, se často zapomíná. Zdraví dítěte totiž ovlivňují oba.

Cílem projektu miminkomaminko.cz je ukázat rodičům možné cesty, jak svůj životní styl upravit. V popředí zájmu organizátorek je těhotenství ukázat jako nejkrásnější období očekávání příchodu potomka na svět, které je však také velmi emočně důležité.

Nejlepší na tom je, že nemusíte nikam cestovat. Všechny odborníky si můžete totiž poslechnout v pohodlí domova. Organizátorky akce Žaneta Kremsa a Hana Štipák natočily dvě desítky rozhovorů s předními českými odborníky a vy si je můžete během příštího týdne poslechnout.

Jak se zúčastnit

Účast na konferenci je zdarma, musíte se jen zaregistrovat na stránkách konference. Každý den budou po dobu 24 hodin zpřístupněny 2 – 3 rozhovory. Ty budete moci v týdny od 28. 1. do 3. 2. shlédnout kdykoliv zdarma.

Pozvaní odborníci

Těšit se můžete na porodní asistentku Annu Kohutovou, která promluví o tom jak zvládnout šestinedělí. Dita Oškerová vás zasvětí do tajemství bylinek vhodných  těhotenství. lékař funkční medicíny Jan Vojáček vysvětlí, jak působí stres v těhotenství. Profesorka Strunecká vysvětlí, jak toxické látky ovlivňují hormony a neuroložka Lenka Danielová vysvětlí, jak může těhotenství a porod ovlivnit dětský spánek. To je jen výběr z mnoha zajímavých přednášek.

„Nápad na online konferenci přišel během natáčení podcastu Hana Štipák Show na téma výživového protokolu GAPS. Chvilku jsme o tom přemýšlely a za pár měsíců nás napadlo téma naší první konference – výživa a zdravý životní styl před početím a v těhotenství,“ uvedla Žaneta Kremsa.

Teď se zúčastnit nemohu, ale téma mě zajímá

U formátu online konference je výhodou, že pokud se budete chtít na rozhovory podívat jindy, máte možnost. Stačí si jen zakoupit roční členství a v jeho rámci si budete moci veškeré rozhovory stáhnout ve formě MP3, rozhovory vám tak zůstanou navždy.

Takže se pohodlně usaďte, udělejte si dobrý čaj a odpočívejte při sledování jednotlivých rozhovorů.

29.1.2018 10:46

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist