Monika ve 13 tt: Emoce a porodní vlny

TĚHULKA LIVE! MONIKA Vždycky jsem si myslela, že nikdy nebudu brečet u romantických filmů, natož u reklamy na plenky. Jenže těhotenství přineslo i emocionální změny. V poslední době mě rozbrečí kdeco. Mohla bych klidně rozplakávat davy při smutečních událostech.

Většinou mě jen tak něco nerozhází, ale když jsem v neděli odpoledne brčela u Agenta v sukni 2, tak jsem si říkala, že už není něco v pořádku. Samozřejmě je to v těhotenství naprosto normální, ale já se takhle neznám.

Stejně tak mě přepadají chvilkové pocity radosti, ale pak zase jsou mé myšlenky plné strachu. Cokoli se týká v televizi nějakých nemocí nebo neštěstí, okamžitě přepínám na jiný program.

Splnění snu

Těhotenství má i své plusy. Nikdy jsem neměla žádná velká prsa a vždycky tak trochu záviděla holkám, co si vzaly nějaký top a o jejich přednostech nemohlo být pochyb. Tak konečně i já mám do výstřihu co dát.

Tuhle jsem si zkoušela šaty na jednu pracovní událost a ptala se manžela, jestli je na mně poznat, že jsem těhotná. Prý ano, protože mám velká prsa. : -) Musela jsem se smát, protože tohle mě opravdu nenapadlo.

Bříško ještě vidět není, dočetla jsem se, že je stejně brzo. Ale teda přiznám se, že už jsem se byla podívat po těhotenském oblečení. Nakonec jsem si koupila těhotenské džíny, sice do klokaní kapsy nemám ještě co dát, ale jsou neskutečně pohodlné. Nikde nic netlačí, neřeže a navíc zvýšený pás v chladném počasí krásně hřeje. Tak snad jsem tím nic nezakřikla a budu si užívat pohodlí v teple. Na ostatní věci je rozhodně času dost.

Zatím o mém těhotenství nikdo moc neví, jen pár kamarádek, které se opravdu vyznají. Před jednou jsem jen řekla, že se mi hrozně zlepšily nehty a vlasy. Hned na mě vyhrkla, jestli nejsem těhotná. Tak mě to zaskočilo, že jsem se ani nesnažila zapírat. Takže tajemství bylo venku.

Čtěte také:

Kdo nerodí s námi…

Jinak letos bude asi slušný babyboom. Kolem mě je tolik těhotných, až se nestačím divit. Pravdou je, že většina z mých kamarádek čeká druhátko nebo dokonce třeťátko, ale nemám moc známých, které by v roce 2015 nebyly v očekávání. Je to sice fajn mít si s kým popovídat a probrat těhotenské peripetie, ale až se budu hlásit do porodnice, tak to asi bude problém.

A porodnicí to jen začíná. Všude upozorňují, že rodičku, i když je registrovaná v dané porodnici, nemusejí přijmout. Může se stát, že bude totiž rodit v tzv. porodní vlně a pak ji pošlou do jiné porodnice. No, myslím, že takový výlet po Praze třeba v odpolední dopravní špičce si ráda nechám ujít. Jenže člověk s tím nic nenadělá. Třeba to nakonec nebude tak hrozné a jen já mám kolem sebe tolik těhotných kamarádek. Nebo ne?


 

Monika právě prožila 13. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598316866011.jpg

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist