Co naplat, kašel je tady! Co s tím?

Jakmile teplota klesne mírně pod 20 stupňů, tak jako rodiče určitě s obavami očekáváte příchod podzi-mu. Znepokojuje vás představa nepřetržité rýmy, častého kašle, které dokážou pořádně vyčerpat dospě-lého, natož dítě nebo staršího člověka. Na klidu nepřidá ani fakt, že budete nuceni užívat nebo podávat léky, z jejichž vedlejších účinků při častém užívání máte obavy.

Co s tím? Základem všeho je, jak už to u zdraví často bývá, prevence. Dobře se oblékat, nepřeceňovat sílu ranního slunce, a naopak nepodceňovat přechody krátkých vzdáleností, to snad není ani třeba připomínat. Že je dobré konzumovat dostatek vitamínů, pokud možno v čerstvé formě, vědí i děti ve školce. Dostatek spánku, odbourání nadměrného stresu, zvýšená hygiena rukou, a trochu toho otužování, například ve formě krátkých a svižných vycházek, může zabránit také lecjaké viróze. Ale co naplat, někdy ani nejpečlivější prevence nedokáže nemoci zabránit. Často se po nastuzení objeví kašel. Nezřídka se taky stane, že se jím někde nakazíme. Ne každý je tak ohleduplný, aby nechodil nemocný mezi lidi, případně si aspoň při kašli či kýchnutí zakryl ústa.

Co naplat, kašel je tady! Pokud ale víte, kam sáhnout, může vám polovina starostí odpadnout. Šetrným řešením mohou být homeopatické léčivé přípravky nebo tradiční rostlinné přípravky. Homeopatika mohou užívat jak nejmenší děti, tak senioři, kteří užívají mnoho léků, nebo těhotné i kojící ženy. Homeopatika jsou netoxická, bez nežádoucích účinků a lékových interakcí. A navíc se mohou kombinovat i s léky klasickými, je-li to třeba. Nejlépe je poradit se o jejich aplikaci s lékařem, ale dají se koupit volně i v lékárnách.

Z ranku homeopatik a šetrných rostlinných přípravků tu na kašel máme hned dvě možnosti. Pokud máte vlhký kašel, to znamená, že vykašláváte hlen, je ideální volbou rostlinný léčivý přípravek Stodal. Tento šetrný sirup uleví od vlhkého kašle, a to po celou dobu jeho projevů. Obsahuje také složku látek v homeopatickém ředění. Navíc, díky svému složení se dá využít i na suchý kašel, resp. kašel, který se vyvíjí a proměňuje. Pacient tak nemusí řešit, který kašel jej zrovna trápí. Pokud jde o kašel dráždivý, spíše suchý, bolí nás při něm na prsou a nevykašláváme hlen, je vhodné nasadit homeopatický léčivý přípravek DROSETUX NEO. Je šetrný, bez omezení věku a mohou jej užívat i těhotné a kojící ženy.

Pokud je člověk nemocný, zdá se mu život o mnoho těžší. Když k tomu přidáme podzimní plískanice a nevlídno, není oč stát. Když nás ale nesužuje žádné onemocnění, můžeme na každém ročním období nerušeně pozorovat a ocenit jeho krásy. Jedním z klíčů ke zdraví můžou být i vhodně zvolené léčivé přípravky.

Více informací naleznete na www.boiron.cz.


Stodal sirup je léčivý přípravek k vnitřnímu užití. Před jeho použitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci.  Jde o tradiční rostlinný léčivý přípravek, jehož použití je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití.

Přípravek Drosetux neo sirup je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii k léčbě suchého kašle, dráždivého kašle nebo jiných forem neproduktivního kašle. Je určen k vnitřnímu užití. Před jeho použitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci.

24.11.2017 10:42

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist