Tkáňové soli podpoří imunitu

Zima, proměnlivé počasí i nedostatek sluníčka náš organismus vyčerpávají. Pokud navíc zanedbáme i přísun vitamínů v přirozené formě, stáváme se snadným cílem pro virózy a nachlazení. Co s tím?

profimedia-0042308554-1100x618.jpg Zdroj: Profimedia.cz

Jak podpořit imunitu? Zeptali jsme se Magdaleny Kučerové, která je specialistkou na homeopatii.

Homeopatika jako podpora pro přirozenou obranyschopnost

Jednou z možností, jak posílit imunitu je celostní homeopatická léčba. Na základě vyšetření udělá homeopat pečlivou analýzu získaných informací, díky níž pak vybere vhodný lék. Když se organismus vyladí, snáze odolává infekcím a vlivům okolního prostředí.

Na podporu imunitního systému lze použít také tkáňové soli. Co to je vysvětluje homeopatka Magdalena Kučerová:

„Jedná se o 12 základních minerálů, které se nacházejí v lidském těle. Jsou dány do sloučenin, aby se dobře vstřebávaly, a jsou homeopaticky triturované na velmi nízké potence D3, nebo D6. Díky tomu dostává tělo jak minerál, tak i informaci, co s ním má dělat a nehrozí předávkování – tělo ví, kam minerál uložit, či jak jej vyloučit.“

Tkáňové soli lze podávat preventivně i akutně. Jsou vázány na složitých cukrech – polyolech, které se v těle nevstřebávají, jen projdou. Právě proto je ale mají velmi rády děti, tabletky mají sladkou chuť a mohou sloužit i jako bonbonek. Pokud je dítě na podání tablet příliš malé, můžete je rozpustit ve vodě a dát vypít.

Jen počítejte s tím, že polyoly udělají na stěně sklenky či láhve bílý povlak, který je potřeba vydrhnout houbičkou. Je tedy vhodné použít láhev se širokým hrdlem.

Tkáňové soli proti infekcím dýchacích cest

Ferr Phos

Doplní železo dovnitř buňky, aby se na něm nemohly živit bakterie, a podpoří obranyschopnost organismu. Na běžnou podporu lze podávat dvě tabletky denně. Ráno a večer. Pokud má dítě tmavé růžovofialové kruhy pod očima (od vnitřních koutků), pak už se jedná o deficit železa a je třeba dávku zvýšit na čtyři denně. V případě akutní infekce je pak možné podat až 15 tablet za den.

Kali Mur

Posiluje buněčné membrány a sliznice (všechny sliznice v těle), čímž zvyšuje jejich odolnost proti alergenům. Preventivně podáváme opět dvě tabletky denně. Pokud dojde k nachlazení a rýma je čirá či bělavá, pak zvýšíme dávkování. Když není infekce příliš silná, postačí čtyři, pokud z nosu teče, můžete podat až 15 tablet denně.

Kali Sulph

Když se rýma či kašel přehoupne do zelené, žluté, či zelenožluté barvy, je na řadě Kali Sulph. Tato sůl má na starosti vnitřní „buněčné“ dýchání. Žlutozelené zabarvení hlenu signalizuje, že je přítomna bakteriální infekce. Anaerobním bakteriím se skvěle daří tam, kde není přístup vzduchu. A tady jí Kali Sulph zkříží cestu – dovede kyslík do buněk v místě zánětu. Samozřejmě i v případě zaníceného poranění. V případě akutní infekce můžete podat opět až 15 tablet denně.

Čtěte také:

Doplňte také minerály

Chcete-li přípravek na doplnění minerálů, můžete použít tkáňové soli Biokomplex nebo Biokomplex SF (Silica Free). Je to směs všech dvanácti základních tkáňových solí, SF bez Silicy. Ta se nesmí podávat v případě některých implantátů v těle.

Biokomplex je vhodný jako udržovací prostředek, něco jako multivitaminy, když není deficit žádné konkrétní soli. Použít ho lze ale i u chronicky nemocných lidí, u nichž dochází k výrazné demineralizaci (lidé v nemocnici na kapačkách apod.). Preventivně stačí zase dvě tabletky denně.

Takže pokud chcete posílit obranyschopnost organismu, podávejte dvě tablety Ferr Phos a/nebo Biokomplexu denně.

Když na vás či dítko něco leze

Jakmile byste začali cítit, že na vás „něco leze“ – děti mohou být malátné, spavé, rozmrzelé, může se dostavit zvýšená teplota – zvyšte dávku Ferr Phos. Pokud to ještě jde, infekce se nerozvine a odezní. V případě, že se přidá průhledná či bělavá rýma, nasaďte ještě Kali Mur. A pokud se objeví rýma zelená/žlutá, podávejte místo Kali Mur Kali Sulph. Až výtok z nosu opět zbělá nebo zprůhlední, vraťte se zpět ke Kali Mur.

„Tkáňové soli můžete kombinovat podle potřeby,“ doporučila homeopatka s tím, že je dobré nenechat k nim dětem úplně volný přístup.

„Sice se nemohou předávkovat, ale pokud by jich snědly příliš mnoho, mohly by dostat průjem, protože polyoly tělem jen procházejí. Nicméně ze zkušenosti s vlastními syny i malými pacienty mohu říci, že to není příliš pravděpodobné, pokud vám nesnědí více jak polovinu balení,“ dodala s úsměvem.

Ideální je podávání po jedné tabletě. Pokud to z nějakého důvodu nejde, můžete tabletky sesypat do vody a nechat je dítěti v průběhu dne vypít.

Užívání tkáňových solí je možné souběžně s homeopatickou i alopatickou (běžnou) léčbou. Pokud byste si přesto nebyli jisti, kontaktujte homeopata, který se jimi zabývá.

17.5.2023 5:34 | autor: Redakce Babywebu.cz | zdroj: Článek byl napsán ve spolupráci s Magdalenou Kučerovou, https://homeopatiemagdalena.cz/, specialistkou na homeopatii.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist