Očkování – investice na celý život

Podzimní období je bohužel kromě barevného listí a pouštění draků spojené i s počasím, které je častou příčinou různých nemocí. Ohrožené jsou především děti, které jsou kvůli rozvíjející se imunitě onemocněním náchylnější.

Některým onemocněním se dá vyvarovat běžnou péčí – děti bychom měli teple oblékat a zajistit jim dostatečný přísun vitaminů, které zajišťují lepší obranyschopnost jejich organismu. Přenosu některých chorob se ale bohužel nevyvarujeme. Především během styku s větším množstvím lidí, například v městské hromadné dopravě či školách a školkách, se pravděpodobnost nákazy výrazně zvyšuje.

Zajistit našim dětem spokojené a bezproblémové dětství je cílem každého rodiče. S tím souvisí i péče o jejich zdraví. Ta začíná již v tom nejranějším věku, kdy je u nejmladší dětí vhodné aplikovat první očkování. Vakcinace dnes již naštěstí umožňuje obranu proti mnoha zákeřným chorobám, včetně například nebezpečných pneumokokových infekcí. Bakterie pneumokoka může především právě u dětí způsobit vážná onemocnění, jako jsou meningitida, zápal plic nebo bolestivý zánět středního ucha.

Očkovací kalendář

Novorozenci dostávají první očkování již krátce po jejich příchodu na svět. Český systém povinného očkování určuje kojencům podání takzvané hexavakcíny, jejíž první dávka se podává většinou od devátého týdne, druhá dávka je pak aplikována ve třetím, čtvrtém měsíci, třetí dávka pak následuje o několik měsíců později. Vakcínu proti pneumokokům je doporučeno podávat ve stejném období a rovněž ve 3 základních dávkách. Přeočkování pak následuje zpravidla kolem jednoho roku věku dítěte, stejně jako poslední dávka hexavakcíny. V patnáctém měsíci se dítě očkuje proti spalničkám zarděnkám, příušnicím.

Rozhodnutí, která očkování mimo ta povinná dítěti zajistit, je zcela na úvaze rodičů. Některá očkování jsou placená, ale každý by si měl uvědomit, že se jedná o zdraví a investici na mnoho let. Vakcína Prevenar 13, na kterou rodiče u svých miminek doplatí maximálně 483 Kč za jednu dávku, pomáhá chránit proti 13 sérotypům bakterie pneumokoka. Vakcína se u nejmenších dětí podává ve 4 dávkách. Vice info na www.prevenar13.cz

Prevenar 13 je registrovaný léčivý přípravek. Přečtěte si pečlivě příbalovou informaci. 

O možnostech očkování se poraďte se svým lékařem. Podobně jako ostatní vakcíny ani přípravek Prevenar 13 nebude chránit 100% očkovaných osob.

9.10.2012 4:10 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist