Mimi LIVE! (18): Jonáš poprvé ve fraku

Jonáš snad překonal prdíky a vyrazil si ve fraku s maminkou na promoci. Šimonek zvládnul úspěšně další očkování, roste jak z vody a už se umí přetočit z bříška na záda.

Milé čtenářky i čtenáři Babywebu,

minule jsem psala, že Jonda dál trpí prdíky, přestože podle věku by měl být z nejhoršího venku. Poté, co jsme nasadili veškerou možnou munici, trochu se to zlepšilo.

Prdíky

Jonda dostává každý den probiotické kapky, další kapičky před každým jídlem, fenyklový čaj piju já a trochu dětského čaje před jídlem dáváme i Jondovi. Nevím, co přesně pomohlo, ale raději to už vysazovat nebudeme.

Kolik denně vypije

Do 3 měsíců jsme Jondovi zapisovali denně, kolik mlíčka vypil. Krmíme ho odsátým mateřským mlíčkem. Pak jsme si řekli, že už to není potřeba, ale vydrželi jsme jen pár dní. Ta nevědomost nás znervózňovala a měli jsme pocit, že pije málo. Tak to zase zapisujeme, abychom si byli jisti, že je všechno v normě. Průměrně teď vypije denně tak 730 ml, ale jsou i výjimky. Tento týden si zvedl denní rekord na 915 ml. Nevím, jestli je to málo nebo moc. Maminky, co normálně kojí, to taky nevědí, tak to neřeším. Jonda vypadá spokojeně, nabírá tak akorát, a paní doktorka na poslední prohlídce neříkala, že bychom měli něco měnit.

Vybíráme lahvičku

Od té doby, co jsme se rozhodli, že krmení stříkačkou je dost nepohodlné, jsme používali speciální lahvičku pro kojené děti. Při jejím používání musí miminko hodně sát a neztrácí sací reflex. Ale když si Jonda nasaje, a už to nevypije, zůstane mlíčko v savičce a pak se z ní vylije. Už mi to vadilo, tak jsem se rozhodla, že pořídíme obyčejnou lahvičku.Zatím ale nevím, jakou vybrat. A až se rozhodneme, bude pomalu čas na příkrmy, a budeme zase vybírat talířek, lžičku nebo hrníček. To to letí. Někde v zahraničí začínají s příkrmy ve 4 měsících, ale my chceme počkat, až bude Jonáškovi půl roku. Čím a jak ho pak začít přikrmovat, jsem ještě vůbec neřešila, ale asi bych se o to pomalu mohla začít zajímat, blíží se to mílovými kroky.

Kyčle a oslavy

Byli jsme také na další kontrole u ortopeda a výsledek mě moc potěšil. Kyčle už jsou v normě. Se širokým balením můžeme pomalu přestat. Taky jsme se zúčastnili promoce. Zatím ne mojí, bohužel. Jonáš k narození dostal od známých košili s vestičkou a motýlkem, což bylo oblečení pro takovou příležitost jako dělané, a Jonášek byl za hvězdu.

Přeju všem maminkám i tatínkům krásný týden a těším se zase příště,

Vaše Bára

Jonáš ve fraku


Milí čtenáři,

další týden je opět za námi, a tentokrát jsme měli docela napilno. Po návštěvě kožní lékařky, kde jsme byli s ekzémem, který opravdu po dvou dnech nové masti úplně zmizel, nás čekalo další očkování.

Další vakcína

Šimon dostal opět dvě dávky – druhou dávku hexavakcíny a druhou dávku Synflorixu. Proplakal až druhou injekci, ale hned se uklidnil, v autosedačce usnul a prospal skoro tři hodiny. Doma jsem ho potom vykoupala, nakojila a uložila do postýlky s tím, že neusne, ale byl z toho očkování tak vyčerpaný, že spinkal zase až do rána. Nebyla žádná reakce, jako teplota nebo otoky, ale druhý den po očkování měl Šimonek průjem a během půlhodiny jsem ho musela třikrát přebalit. Naštěstí to dál nepokračovalo.

Už mám šest kilo

Na prohlídce Šimona taky změřili a zvážili, takže ve 3,5 měsících má 64 cm a 6130 gramů. Dětská lékařka vyzkoušela, jak pase koníčky a jak si sedá, když ho táhne za ručičky. Dokonce ho zkoušela postavit na nožičky, protože má dost síly. Snad mu to vše půjde bez problémů, pokud nebude lenošek po tatínkovi .

Už se umí překulit

Šimon se zkouší přetáčet a tento týden se mu to poprvé podařilo. Nechala jsem ho rozbaleného na dece, a když jsem ho položila na bříško, rozhoupal se a zvedal nožičky, až se sám přetočil zpátky na záda. Zatím se mu to povedlo jen jednou a možná to byla jen náhoda, ale pro nás je to znamení, že ho musíme hlídat čím dál více, aby se nepřekulil a nespadl. Začínáme mít také problém s večerním usínáním, a tak jsem zapátrala po různých metodách, ale o tom až příště, až některou z nich vyzkouším.

Mějte se krásně

Julie

Šimon pase koníčky

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist