Rodiči se nerodíme, rodiči se stáváme

Jasno ve všem jsem měla, když jsem si studium techniky doplňovala o obor pedagogiky a psychologie. „Nechápu, proč rodiče s tou výchovou toho tolik nadělají“, usmívala jsem se shovívavě nad bezradnými rodiči.
Oslavte s námi i vy Světový týden respektu k porodu: 17. – 23. 5. 2010 Na Perštýně v Praze.

Naštěstí jsem měla tolik rozumu, abych neudílela nevyžádané rady. Vše se změnilo náhle, při prvním dětském pláči, který zazněl naším bytem. Bylo tu dítě, největší láska i trápení mého nového rodičovského světa a jednoduché nebylo NIC.

Začínala jsem postupně chápat, že rodičovství je o mně, o vztahu partnerů, o růstu osobnosti, o celoživotním poslání i povolání, že rodiči se prostě nerodíme, ale stáváme se jimi postupně.

Učila jsem se pokoře

Pochopila jsem, že znalosti a vzdělání jsou jedna věc, ale zkušenost a život jsou věc druhá a obojí je NEODDĚLITELNÉ. Učila jsem se pokoře.

Přestože jsem matkou dnes již téměř dospělých dětí, rukama mi prošly stovky žáků i pedagogů v dalším studiu, stále si kladu otázky a hledám odpovědi. A o tom všem jsou i semináře Rodiči se nerodíme, rodiči se stáváme.

Jaké tedy semináře jsou?

Takové, jací jsme my rodiče, veselé i smutné, dynamické i uklidňující, relaxační i burcující. Přinášejí nové poznatky i prožitky. Jsou návodem, pomocí, ale i společným hledáním cesty k pozitivnímu rodičovství.

Co přinášejí?

Od roku 2003, od kdy probíhá cyklus seminářů partnerských a rodičovských kompetencí S úsměvem do práce a do života, Harmonická rodina, Rodiči se nerodíme, rodiči se stáváme navštívilo semináře několik set klientů. Potkávám bývalé posluchače v obchodech, ve zdravotních střediscích, na úřadech, na seminářích dalšího vydělávání, dostávám maily. Vzpomínky mají něco společného, vypovídají o kvalitě života, ale i o přátelství.

Co je cílem těchto mých seminářů? Co očekávám?

Všechno. To nejvíc, co může čekat matka, učitelka, člověk, který celý život pracuje s dětmi a mladými, je to, že se i díky jeho práci svět stane vlídnější, šťastnější a laskavější.

Ať se vám podaří změnit aspoň svět váš a vašich dětí

přeje

Ing. Mgr.Marie Nováková

Přednáška Rodiči se nerodíme, rodiči se stáváme, zazní v pátek 21.5. 2010 na Světovém týdnu respektu k porodu.

13.5.2010 3:41 | autor: Redakce Babywebu
Více o tématu: láskarodičovství

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist