S kočárkem Prahou: Jelo se historickou tramvají i parníkem

Již 7. ročník rodinného happeningu S kočárkem Prahou je za námi. Babyweb jakožto jeden z hlavních partnerů akce byl u toho. Akce se nekonala jen ve Žlutých lázních, ale nově i na Žofíně. Tady se v 10 hodin sešly maminky, aby se pak vydaly podél Vltavy směr Žluté lázně. Měly na výběr: Jít pěšky, jet historickou tramvají nebo parníkem. Hlavní program se pak v areálu lázní konal až do 18 hodin. Vstup byl jako obvykle zdarma.

Každá maminka či tatínek, kteří cestují pražskou MHD, to určitě chvilkami nemají jednoduché. Ne každý spoj je bezbariérový, ne každý spolujezdec je ohleduplný a uvolní kočárku místo nebo pustí těhotnou maminku sednout. V mnohých stanicích metra nejsou výtahy, takže rodiče tahají kočárky do a ze schodů. Něco můžeme změnit my, lidi, s něčím může pomoci hlavní město.

Právě proto, aby se něco dělo a měnilo, vznikla i tato akce. Klade si za cíl upozornit vedení města na to, co by se dalo zlepšit, změnit. No a kromě toho si maminky mohou užít hezký den, děti se vyřádit a všichni společně mohou zažít pocit, že je i jejich kočárky a děti někdo opravdu rád vidí. A že je pro ně místo. I když zájem o akci je rok od roku větší a i ve Žlutých lázních bývá pořádná tlačenice.

Celkem na akci dorazilo téměř 5000 lidí a byl překonán rekord v počtu kočárků shromážděných na jednom místě. Letos to bylo úžasných 1264 kočárků!

parnik_5-1101x619.jpgNěkdo dorazil rovnou do Žlutých lázní, hodně rodičů ale využilo možnosti vyrazit ze Žofína. Tady byl od deseti hodin doprovodný program, děti si mohly zatancovat na baby diskotéce, v jedenáct hodin pak starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký přestřihl pásku a kočárky za chvíli zalily Náplavku jako přívalová vlna. Průvodu se zúčastnilo neuvěřitelných 1500 lidí.

Nejsvižnější maminky a tatínkové šli pěšky, někdo se vydal nahoru na zastávku tramvaje a počkal si na historickou soupravu s číslem 92. Velký dav čekal u mola na parník, protože projet se s kočárkem parníkem, se hned tak někomu nepoštěstí. Parník i historická tramvaj jezdili kyvadlově v průběhu dne a přiváželi další a další rodiče s jejich ratolestmi.

Počasí se povedlo. Po úterních lijácích a bouřkách byli všichni nadšení z povedené teploty bez deště. Ve Žlutých lázních bylo z čeho vybírat. Kromě hlavního pódia, kde vystupovali nejrůznější hosté, tu bylo nepřeberné množství stánků a atrakcí.

stanky_4-1101x619.jpg

Ráj pro mámy i děti

Na hlavním pódiu byl bohatý doprovodný program. Divadlo, zpěv, tanec, rozhovory, cvičení, tombola, kouzelník, klaun. Tančily tu třeba i maminky s miminky v šátcích.

tanecnice_2-1101x619.jpg

Maminky i tátové si na happeningu mohli osahat, zkusit, ochutnat či poznat kde co. Doplňky stravy, látkové pleny, domácí kompostování, dětské pomůcky, kočárky, autosedačky, kola, byl tu skákací hrad, klaun s obřími bublinami, děti si mohly nechat namalovat krásná tetování nebo obrázky na obličej.

zlute_lazne_20-1101x619.jpg

Záchranné složky představily svou práci i vozidla, děti s největším nadšením lezly do hasičského auta. Záchranáři ukazovali, jak správně dát první pomoc. BESIP tu měl dopravní hřiště, trenažér na motorku i auto. Bylo teplo, takže děti využily i brouzdaliště.

zlute_lazne_18-1101x619.jpg

I sedmý ročník se povedl. Přálo mu počasí, rodiče s kočárky a dětmi sice byli vybavení pláštěnkami a deštníky, každý byl ale určitě rád, že je nepoužil.

Více fotek naleznete ve fotogalerii.

25.5.2016 5:00 | autor: Alice Kavková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist