Spláchl jsem i babičky!

VÁŠ PŘÍBĚH Ten největší trapas s naším Matýskem se nám stal při oslavě jeho prvních narozenin. Protože máme rodinu opravdu rozsetou po celé naší zemi, bylo potřeba zařídit vše hodně dopředu.

Obvolávání rodiny, psaní dopisů a mailování bylo mou celodenní prací, nic jsem nechtěla ponechat náhodě a nemohla jsem přece na nikoho zapomenout, Matýsek byl do té doby jediným vnoučkem a nejmladším členem naší rodiny, a proto bych to schytala, kdybych na někoho zapomněla…

Paříž pro všechny

No, všechno jsem do oslavy krásně stihla, nechali jsme upéct dort, a protože už jsme věděli, co náš Matýsek má a nemá rád, objednali jsme čokoládový s pařížským krémem. Ještě jsem váhala nad velikostí, aby bylo dost pro každého.

Den D

Přišel den D. Celá naše rodina by se do našeho malého bytu nevešla, takže jsme pro tuto příležitost museli objednat salónek. Bylo to opravdu krásné, salónek nám vyzdobili dle našich představ, nechyběly ani balónky.

Zasedací pořádek jsem měla na starost já, takže jsem vedle sebe a Matýska posadila babičky a příbuzné, kteří jsou z daleka a kteří Matýska viděli jen v porodnici, dál seděl můj manžel, jeho blízcí a také naši přátelé.

Matýsek se opravdu těšil, oči mu svítily, na dort se sápal, jen ho uviděl. Oběd byl vynikající, Matýsek si kuřecí na houbách vychutnával, ačkoli měl místy opravdu boule za ušima a lezlo mu to i nosem.

Škyt a …

No a pak přišla řada na kávu a již zmíněný dort. Musím podotknout, že byl opravdu skvělý! Čokoláda jako ze sametu a náplň opravdu poctivá. Čekala jsem s dortem na Matýska, až mu trochu slehne. Jak se později ukázalo, bylo to jedno.

Matýskovi jsem dortík nakrájela na kousíčky a spolu jsme papali, ale najednou se na mě podíval, škytnul a při dlouhém nádechu vše, co to dopoledne spapal, bylo venku!

Trefil všechny

Bylo to tak rychle, že plínku, kterou jsem měla vždy při sobě, jsem nestačila chytit a jak jsem měla syna na klíně, povedlo se mu dokonale spláchnout i babičky. No hrůza!

Co se dělo pak si nedokážete představit. Slova panika, hysterie nebo kovbojka jsou slabá.

Babičky bez rozloučení naskákaly do aut, teta, která také seděla v Matýskově dostřelu, mi ještě stačila špitnout něco o skandálu. Dodnes si myslí, že jsme to měli přichystáno, že nechceme, aby k nám jezdili nebo něco podobného.

S přáteli jsme Matýska umyli, převlékli a bavili se dlouho po jejich odjezdu. Náladu nám to nepokazilo a Matýsek se smál jako nikdy před tím …

P.S.: Rodinu jsme od té doby neviděli!

Sylva

3.12.2009 11:23 | autor: Redakce Babywebu
Více o tématu: psanírodina

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist