Vyhněte se problémům při zavádění příkrmů, zvolte Hamánek Baby

Na počátku roku se v nabídce společnosti Hamé objevila nová řada kojeneckých výživ Hamánek Baby. Impulzem k představení nových příkrmů byla skutečnost, že v sortimentu Hamánka chyběla větší ucelená řada výživy vhodné jako doplněk ke kojení už pro děti od čtyř měsíců. Díky Hamánku Baby to již neplatí, hned sedm z celkem dvanácti příkrmů nové řady mohou rodiče dávat svým dětem již od dokončeného čtvrtého měsíce věku.

Zavádění pevné stravy do jídelníčku kojenců má svá specifika. Příkrmy by vždy měly být zaváděny postupně a velmi citlivě, protože až do půl roku života nemají miminka rozvinutý imunitní systém a jejich organismus není připraven na potravu, která může obsahovat látky, které nejsou na první pohled rodiče patrné, přesto však můžou být problematické.

Kojenecká výživa pro nejmenší proto musí splňovat ty nejpřísnější požadavky v mnoha různých ohledech. Při výrobě domácích příkrmů podobná kritéria není možné splnit, ovoce i zelenina v běžných obchodech mohou obsahovat zbytky pesticidů, dusičnanů apod. Obdobně problematický je i nákup masa vhodného pro děti.

3dhamanek_baby_s_hruskami_copy.jpg

Oproti tomu u příkrmů ve skleničce mají rodiče jistotu, že veškeré použité suroviny prošly před výrobou přísnou kontrolou. To samozřejmě platí i o nové řadě Hamánek Baby. Kontrola vstupních surovin a hotových příkrmů je dokonce dvojí – tu interní zajišťuje Hamé ve své laboratoři, navíc však společnost úzce spolupracuje s Ústavem analýzy potravin na pražské Vysoké škole chemicko-technologické, který disponuje těmi nejmodernějšími přístroji schopnými rozpoznat jakékoliv nežádoucí látky.

Jistota pro rodiče tkví také v tom, že odborníci, kteří za novou řadou Hamánek Baby stojí, pamatovali na všechny zvláštnosti zavádění prvních dětských příkrmů. Proto nová kojenecká výživa neobsahuje žádný přidaný cukr či škrob a sází jen na nejlepší dostupné suroviny, z nichž je většina v biokvalitě. Zahrnuje přitom důležité živiny, vitamíny a minerály, které podporují rozvoj imunity miminek a posilují jejich organismus. Výsledkem jsou nejlepší příkrmy v nabídce společnosti Hamé.

V rámci nabídky řady Hamánek Baby najdete jak výživu čistě bez masa, tak rovněž příkrmy s ne zrovna běžně dostupnými druhy masa v biokvalitě – například telecím či jehněčím. Nakoupit takové maso v maximální kvalitě vhodné pro děti bývá pro rodiče často velmi obtížné, ne-li nemožné, proto je ideální volbou právě Hamánek Baby.

V případě bezmasých příkrmů pak mají rodiče jistotu, že jejich dětem Hamánek Baby nabídne prověřené počáteční kombinace, které jsou mezi těmi nejmenšími strávníky hodně oblíbené – například mrkev, mrkev s rýží, zahradní zelenina apod.

3dhamanek_baby_teleci_copy.jpg

Další klíčovou věcí v oblasti dětských příkrmů je samotná výroba. V rámci výroby řady Hamánek Baby je každý krok pečlivě monitorován počítačovým systémem, příkrmy jsou přitom vařeny jen tak dlouho, aby v nich zůstalo zachováno co nejvíce živin, vitamínů a minerálů.

Takový způsob zpracování bohužel nemohou rodiče doma zopakovat – jen těžko by mohli při přípravě příkrmů ve vlastní kuchyni například dodržet po celou dobu stálou a přesně danou teplotu. A podobných háčků je ve výrobě domácích příkrmů obsaženo mnoho.

Limitující je například i skutečnost, že řada Hamánek Baby je vyráběna v hermeticky uzavřených zařízeních, což je doma opět nemožné.

I díky všem těmto opatřením, která novou řadu Hamánek Baby provázejí, se za výživu postavila Česká pediatrická společnost. Ta je vůbec nejdůležitějším garantem v této oblasti – experti České pediatrické společnosti měli k dispozici veškeré podklady a po jejich prostudování udělili řadě Hamánek Baby své doporučení. Takové doporučení má velkou váhu, stojí za ním největší špičky v české pediatrii.

Uvedení odborníci tak stvrdili fakt, že nové příkrmy odpovídají nejnovějším trendům, výzkumům a doporučením – jsou bez lepku (a tedy vhodné pro celiaky), bez mléčné složky (vyhovují tak i dětem s intolerancí laktózy), přidaného cukru, škrobu a soli.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist