Vyrobte si podzimní listy

Podzim je jedno z nejkrásnějších období roku, kdy příroda přebarví všechny listy a použije přitom celou paletu barev. Inspirujte se roztodivnými tvary listů a vyberte jim barvy podle své fantazie.

Budete potřebovat:

  • různobarevné kartony
  • tužku
  • nůžky
  • děrovací kleště
  • přírodní tenčí provázek

Postup práce:

Na barevný karton si předkreslete různé tvary listů. Můžete se inspirovat skutečnými listy, které jste nasbírali na procházce v parku nebo v lese, a jejich někdy složitý tvar zjednodušit (stylizovat). Předkreslené listy pak použijte jako šablonu pro další různobarevné listy, jejichž množství vytvořte podle toho, kolik dlouhých závěsných šňůr budete chtít nakonec vytvořit. Do vystřihaných listů udělejte otvory děrovacími kleštěmi nebo jen nůžkami a provlékněte pak jimi provázek. Na šňůru navlečte libovolný počet listů podle toho, jak si přejete, aby byla šňůra dlouhá. Hotové šňůry zavěste jako dekoraci, velice hezké jsou pověšené na okně nebo v prostoru na dřevěném ramínku na šaty, kde se pohybují při závanu vzduchu.

Listy nakreslíme podle šablony na barevné kartony
01.jpg

Do listů uděláme děrovacími kleštěmi dírky…
02.jpg

… a provlečeme provázek
03.jpg

A je hotovo! Teď zbývá najít místo, kde budou viset a krášlit.
06.jpg

9.11.2012 1:00
Více o tématu: příroda

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist