Vyrobte si veselá strašidýlka

TVOŘENÍ A VYRÁBĚNÍ S DĚTMI Poslední říjnový den v předvečer Všech svatých slaví děti ve světě Halloween. Není to sice původem český svátek, ale v posledních letech se i děti u nás připravují na tento zajímavý a veselý den – vyrábějí masky, svítící hlavy z vydlabaných dýní nebo tykví, z papíru pak vystřihávají duchy, netopýry, černé kočky nebo třeba i pavouky.K tomuto večeru patří i různá světýlka, lampiony a lucerničky, jejichž blikající světlo ještě více umocňuje tajemnou atmosféru. Ale nebojte se! Strašidla vás nepřišla vyděsit, ale naopak potěšit či pobavit.

Pokud si chcete k tomuto svátku vyrobit veselá strašidýlka z přírodního režného plátna nebo z bavlněné látky, připravili jsme pro vás podrobný návod. Práce je to spíše pro maminky, ale děti mohou při ní určitě hodně pomáhat.

Budeme potřebovat:

  • režné přírodní plátno (nebo bílou bavlněnou látku)
  • nitě, jehlu
  • nůžky
  • vatu na vycpání
  • černou barvu na textil
  • přírodní provázek

Postup práce

Strašidýlka si nejprve nakreslíme na bílou čtvrtku a vystřihneme. Takto si připravíme různé šablony ve skutečné velikosti (naše strašidýlka jsou velká asi 12 cm na výšku), podle kterých pak postavičky překreslíme na dvojité plátno.

Ty pak vystřihneme, ale už při střihání přidáme po celém obvodu asi ½ až 1 cm na sešití. Figurky sešijeme kolem dokola na stroji nebo i v ruce a dole ponecháme větší otvor, abychom mohli sešitou látku obrátit na líc a pak tudy ještě vycpat strašidýlku celé tělíčko vatou. Látku obracíme na líc pomalu a pečlivě, musíme si pomoci i špičkou zavřených nůžek, zvláště u špičatého zakončení látky nebo u jednotlivých prstíků ručiček. S nůžkami ale musíme pracovat opatrně, abychom látku neprorazili skrz naskrz. Můžeme požádat o pomoc i maminku, která si s tím určitě dobře poradí. Hotovou figurku lehce vycpeme vatou a otvor zašijeme ručně jehlou a nití. Nakonec namalujeme černou barvou na textil nebo černým lihovým fixem očička a smějící se pusu.

Strašidýlko nakonec připevníme na dlouhé oko z přírodního provázku, abychom ho mohli zavěsit na předem zvolené místo.

Fotonávod na výrobu strašidýlek

vyrobte_si_vesela_strasidylka_1.jpg
Figurky překreslíme podle šablony na přírodní plátno.

 

vyrobte_si_vesela_strasidylka_2.jpg
Přední a zadní díl sešijeme k sobě strojem.

 

vyrobte_si_vesela_strasidylka_3.jpg
Figurku vycpeme vatou.

 

vyrobte_si_vesela_strasidylka_4.jpg
Černou barvou na textil namalujeme očička a pusu.

 

vyrobte_si_vesela_strasidylka_5.jpg
Strašidýlka se také schovávají třeba v zahradě, kde se ráda houpají na větvích.

 

25.10.2013 1:50

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist