Z deníčku obézní Terezky (9): Pozor na vavříny!

MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! Babí léto končí, nastává podzim a dny se postupně krátí… Máme pocit, že je všechno zaběhnuté. Ve školce není problém, naše obavy byly zcela zbytečné, podmínky Terezčina stravování šly samozřejmě vyjednat.

Terezce paní kuchařka nepřidává a odmítnutí není doprovázeno žádnou necitlivou průpovídkou. Trošku jsme se báli, doslechli jsme se totiž, že někde je odmítnutí nášupu doprovázeno komentáři typu: „Tobě nepřidám, ty nemůžeš, jsi tlustá!“ – Dost děsivá představa! Ale nic takového se nekonalo. A když uvaří ve školce nějaké jídlo, které má Terezka opravdu ráda, tak bez malého přídavku nezůstane. Paní kuchařka už její oblíbená jídla zná, takže dá Terezce nejprve menší porci, aby pak zbylo něco na nášup.

Pohybu mají zatím ve školce také dost, máme totiž výhodu, že školka má zahradu a v blízkosti je poměrně velký park. Dokud je pěkné počasí, děti jsou v podstatě dopoledne i odpoledne stále venku. Navíc mají ve školce pro zájemce (kromě jiných dobrovolných aktivit) kroužek tanečků!

Horší to bývá v odpoledních a podvečerních hodinách. Stmívá se čím dál dřív, takže domů se dostaneme většinou až za tmy. Nicméně to zatím nevadí, hýbeme se dostatečně – tanečky má Terezka ve školce, babičky se opravdu zapojily a chodí s Terezkou jednou týdně do Sokola a jednou týdně na dětskou zumbu. Jen musíme být důslední v tom, aby jako kompenzace většího energetického výdeje nebyla zmrzlina nebo návštěva cukrárny po kurzu. Ale zdá, se, že babičky pomalu přijímají naše pravidla. My můžeme pak po večerech plánovat výlety na víkendy.

Zdá se Vám, že je již všechno bez problémů? Ouha, to rozhodně není! Terezka má zcela určitě okamžiky, kdy se vytrvale dožaduje něčeho dobrého, my se občas zapomeneme a nakoupíme domů dobrot víc, než je zdrávo, babičky se sice snaží, ale přece jen je jim Terezky trochu líto… „Je to tak dobré a proč bychom ji měli omezovat, co na tom, že bude baculatá, kdyby přišla nemoc, bude mít z čeho brát…! A naopak, co když onemocní, když nebude pořádně jíst?“ Není vám to povědomé? Nikdy jste podobné věty neslyšeli?

Zkrátka změnit zaběhnutý životní styl znamená pro nás všechny zatím být neustále ve střehu a neusnout na vavřínech prvního úspěchu! Přejeme vám hezký podzim!

Rodina Terezky si přála zůstat v anonymitě. Na Babywebu však můžete sledovat postupné kroky ke změnám, které by měly dopomoci Terezce k tomu, aby se dostala ze spárů nepříjemné, ale vytrvalé dámy zvané obezita. Jak se jim bude dařit dále? Co na stávající jídelníček řekne nutriční terapeutka? Sledujte její příběh a projekt MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! – každý čtvrtek na Babywebu.

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist