Vyrobte si ozdobné kornouty na květiny

TVOŘENÍ A VYRÁBĚNÍ S DĚTMI Blíží se konec školního roku a spolu s ním i čas, kdy děti ponesou do školy kytičku jako poděkování paní učitelce. Kytičku můžete ozvláštnit třeba krásným kornoutem na květiny, jehož výroba je snadná a děti bude bavit.
foto: Hana Rašínová

Budete potřebovat:

  • bílé čtvrtky formátu A4
  • barevný ruční papír
  • papírové podložky pod dort s krajkovým lemem
  • barevné dekorační papíry s květinovými motivy
  • barevně sladěné saténové užší stuhy
  • nůžky
  • lepidlo
  • kancelářskou děrovačku

 Jak na to?

Jednoduchý kornout utočíte v ruce z bílé čtvrtky formátu A4 a slepíte ho tak, jak vidíte na obrázku, aby držel pohromadě a neroztáčel se. Tento základ polepíte kolem dokola buď barevným papírem, nebo můžete použít dárkový papír s jemným květinovým vzorem. Je-li kornout jednobarevný, můžete ho dále ozdobit třeba krajkovým lemem z dortového papíru, pruhy bavlněné krajky nebo ho můžete polepit motivy vystřiženými z papírových ubrousků nebo květinových dekoračních papírů. Zdobit kornout ale můžete také zcela podle vlastní fantazie a design přizpůsobit zvoleným květinám.


Na kornouty použijeme barevné papíry a dárkové papíry s květinovými motivy.


Z bílé čtvrtky stočíme pevný kornout.


Ten pak dobře vytvarujeme a slepíme dohromady.


Kornout ze čtvrtky polepíme dekoračním papírem.

Blízko horního okraje kornoutu udělejte kancelářskou děrovačkou dvě protilehlé díry. Těmi protáhněte saténovou stužku, jejíž barva ladí s dekorem kornoutu, nechte dostatečně velké oko na zavěšení a dál stuhu křížem krážem omotejte několikrát kolem dokola kornoutu a uvažte dole na konci mašličku.

Do kornoutu naaranžujte čerstvě nařezané květiny. Aby vám bez vody rychle neuvadly, můžete do kornoutku vložit plastový kelímek na vodu ve tvaru kornoutku a nalít do něho vodu. To ovšem jenom v případě, že kornouty s květinami budou svisle zavěšené, aby se voda nevylila. Jinak můžete použít speciální plastovou zkumavku s víčkem určenou na řezané květiny, kterou seženete v květinářství, nebo zabalte konce stonků do mokré vaty či zapíchněte do nasáklé aranžovací hmoty, vložte do mikroténového sáčku a sáček zajistěte proti vylití vody pevně gumičkou.

Papírové kornouty můžete použít jako obaly na řezané květiny, kterými chcete obdarovat paní učitelku ve škole, ve školce nebo v zájmovém kroužku na konci školního roku. Všichni jistě ocení vaše originální naranžování květin.

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené