A pořad mluví, a pořád mluví a pořád mluví…

BATOLE LIVE! NIKOLKA Jak se říká, že se děti kolem druhého roku věku rozmluví, tak naše Niky je toho důkazem. Sice mluvila na svůj věk vždycky hezky, ale co předvádí teď, to jsou opravdu výkony hodné nějaké tiskové mluvčí.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Nikolka ale pusu nezavře ani v noci. Vzbudí se třeba ve čtyři ráno, stoupne si v posteli a říká: „Ještě je tma? Už bude ráno? Půjdeme nakoupit. Méďa taky půjde nakopit. Dneska nepůjdeme na gaga, až zítra půjdeme na gaga….“ A mluví jak kolovrátek. V nejlepším případě si pak lehne a usne. V té horší variantě si vzpomene, že v naší posteli je málo plyšáků, takže pro ně musíme dojít.

Najednou přichází z obýváku s plnou náručí plyšáků, včetně plyšového bagru, slona, lvíčka a žáby. Sedne si a začne s nimi zpívat:  Pásla ovečky, nebo spíš Mám tě rád, ty zas mě (písnička z Barney a jeho přátelé). Do téhle její kecací části noci manžel nedávno pronesl: „Ty toho napovídáš v noci víc, jak já za týden.“ A má pravdu. Já jsem hodně upovídaná, ale co předvádí naše dračice, to je teda síla. Navíc je jí perfektně rozumět. Přijde do krámu a říká: „Dobý den, Nikolka chce papat rohlik.“

Na chvilku ve školce

Byli jsme se Niky podívat v soukromé školce, kam asi bude od ledna na tři dny v týdnu chodit. Byla jsem v šoku, jak moc se jí tam líbilo. Hned by tam i spinkala, ale je pravda, že celou dobu s ní byl tatínek i maminka. Dávala svojí panenku tetě, hned tam začala kramařit hračky, chtěla jít čůrat a při svačině nechápala, že děti dostaly papat a ona ne. Sedla si na židličku ke stolečku a říká: „Nikolka chce taky papat chleba se šunkou.“ Chleba se šunkou mi hlavně doma vůbec nechce, a to jí to nabízím docela často. Děti pak šly ven a Nikolka fňukala, že chce taky. Tak uvidíme, jak to pak bude zvládat sama.

Podle ředitelky zralá je a podle doktorky v sociálním vývoji a mluvou odpovídá 3,5 roku věku a rozhodně jí máme dát do školky. Nutně prý potřebuje vrstevníky. Jenže nejdřív se se školkou musí vyrovnat maminka J Nejdřív machruji, že v pohodě, a pak kouknu, že už se to blíží a snažím se nástup do školky oddálit. Ale tak nemůžu jí držet doma jen proto, že jsem cíťa. A mně návrat do práce aspoň na půl úvazku taky prospěje.

Ty jsi na ni měkká

Moje rodina mi říká, že jsem na Niky měkká. Že jí všechno dovolím, koupím a tak. Jenže on je na ni měkký každý. Dědeček jí dá gothaj, protože ho Niky chtěla, tatínek jí koupí miliontého plyšáka kvůli tomu, že Niky za ním při placení letí přes půl krámu a ječí: „Táto, ještě méďu musíme zaplatit.“ No a medvěd číslo 623 se už nese domů.

S tím souvisí i to, že Niky je naše malá herečka. Teď začala dělat to, že začne fňukat a u toho říká: „Nikolka pláče….“ A kouká, jak na to budeme my reagovat. Ve společnosti se předvádí a hlavně pořád skáče. Máma mého kamaráda mi říkala, že je z ní unavená, jen na ní kouká. A to jí nemusela honit po restauraci, aby si na chvilku sedla. Nikolka je prostě živel.

Čtěte také:

Vybrečený vrtulník

Byli jsme na leteckém dnu, kde jsme měli možnost letět vrtulníkem. Bylo jasné, že manžel poletí, já s otazníkem hlavně kvůli Niky a Niky ani náhodou. Jenže, když začaly lety, tak Nikolka začala strašně plakat. Říkala jsem si, že se bojí, ale jen do chvíle, než jsem jí přes její vzlykání porozuměla. Slzy jako hrachy s jí koulely po tváři a celá smutná mi říká: „Nikolka chce taky letět vrtulníkem.“ No a já byla paf. Dvouletá dcerka mě ukecává, abychom jí vzali na vyhlídkový let vrtulníkem. Manžel byl samozřejmě pro a hrdý na svou statečnou dceru.

Dopadlo to tak, že nás několik lidí pustilo před sebe, aby si tam Niky nevyplakala oči. Dokonce se nechala od asistentky vzít za ruku a vysadit do vrtulníku vedle mě. Vzlet byl v pohodě, pak se nad zemí začala trochu bát, ale když jsem jí chytla za ruku a ukazovala domečky, bazény a políčka, tak byla v klidu. Moc se jí to líbilo. Je pravda, že manžel byl lehce zklamán, protože ten by nejraději zažil loping s vrtulníkem, ale užili jsme si to všichni tři.

Nikolka se tedy s náma rozhodně nenudí, ale ani my s ní. Když ale ve dvou letech letěla vrtulníkem, co bude dělat za rok? Nedávám laťku až moc vysoko? Jsem na ni zvědavá.

Krásný týden bez nehod,

Monča a Niky

13.9.2017 3:06  | autor: Moniq

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist