Při nakupování buďte opatrní

Množí se případy, kdy jsou v různých městech zvěřejňovány plakáty a vetáky velkých prodejních akcí, na nichž se nabízí k prodeji „zabavené zboží z celkích skladů“. SOS (Sdružení obrany spotřebitelů) upozorňuje, že jde o klamavou reklamu a spotřebitelé by měli nakupovat na podobných akcích velmi obezřetně.

Celní ředitelství v Olomouci k těmto informacím sděluje, že se v žádném případě nejedná o zboží „Zabavené z celních skladů“. Pokud by šlo o zboží zajištěné celní správou, nemůže být prodáváno prostřednictvím třetí osoby. Celní správa ČR prodává zboží pouze formou veřejných dražeb. Jejich termíny jsou zveřejňovány na webových stránkách CS i na elektronických úředních deskách celních úřadů.
„Při všech těchto nákupech by si měli spotřebitelé zboží nejen pečlivě prohlédnout, ale pohlídat si i, zda podnikatel plní své informační povinnosti a udává např. i adresu, kde je možné zboží reklamovat nebo vyměnit – pokud jsou akce tzv. mimo prostory obvyklé k podnikání. To právě v těchto přípaech bývá a pak má spotřebitel právo zboží vrátit bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí,“ upozorňuje tisková mluvčí SOS Ivana Picková.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist