Správné mytí vašeho miminka

Když se miminko narodí, jeho pokožka ještě nemá přirozený ochranný plášť. Trvá nějakou dobu, než se vytvoří. Přirozený kyselý plášť má pH 5,5 a chrání citlivou pokožku před bakteriemi, plísněmi a dalšími škodlivými látkami, které se nachází všude okolo nás. Kyselý plášť také brání ztrátě vlhkosti v pokožce. Mycí řada Baby sebamed s pH 5,5 pomáhá miminku s vytvořením nepostradatelného ochranného pláště ode dne, kdy přišlo na svět.

Pěnové koupele, šampon a mycí emulze obsahují hydratační a ochranné látky, které byly speciálně vytvořeny pro citlivou dětskou pokožku. Baby sebamed pomáhá posílit odolnost jemné dětské pokožky a podporuje vytvoření přirozeného kyselého ochranného pláště, který se postupně vytváří od jeho narození.

Koupání je i zábava!

Děti milují koupel v příjemně hřejivé vodě. Relaxační teplo jim připomíná doby, kdy byly ještě chráněné v děloze a mohly plavat v plodové vodě.

Pokud však vaše maličké nemá koupání v lásce, nabízíme několik tipů, jak mu koupel zpříjemnit:

1. V podstatě nezáleží, v jaké části dne dítě koupete. Proč tedy nepočkat do večera, aby se mohl do koupacího rituálu zapojit i tatínek? Jedinou podmínkou je, nikdy nekoupat dítě ihned po jídle.

11.png2. První koupel vašeho miminka je nesmírně důležitá, proto buďte opatrní. Pokud bude jeho zkušenost z prvního koupání nepříjemná, bude trvat dlouho, než si koupání opět získá jeho důvěru. Ujistěte se proto, zda má voda tu správnou teplotu, a že se mu nedostane do očí. Pokud vidíte, že je miminko napjaté a jeho tělíčko je celé ztuhlé, mluvte na něj klidně, abyste ho ujistili, že je všechno v pořádku.

3. Z hygienických důvodů myjte dítě vždy od hlavy a poté postupujte níže.

aaaa.png4. I malé děti potřebují pravidelně mýt hlavičku a vlásky. V prvních týdnech a měsících bude nutné jemně omývat hlavičku pouze vodou. Nezapomínejte i na velice opatrné omývání fontanely, jinak se na ní začnou objevovat hnědé skvrny. Jedná se o kožní šupinky a také maz, který je odstraňován právě mytím. V momentě, kdy začnou vlásky vašeho dítěte houstnout, začněte k mytí používat dětský šampon.

Nejjemnější péče od prvního dne

logo_baby_sebamed-1101x619.jpgV životě sotva existuje důležitější doba, než první měsíce života, pro volbu pečujících produktů, kterým můžete věřit. Baby sebamed si tuto důvěru získal díky svým dermatologicky testovaným nedráždivým vlastnostem a jeho zklidňujícím protizánětlivým efektům.

Všechny naše výrobky jsou pro dětskou pokožku více než vhodné. Není skvělé vědět, že Baby sebamed toho dělá tolik pro vás i pro váš poklad již od prvního dne? Věnujte spoustu času péči o dětskou pokožku v těchto prvních dnech, s láskou a jemností a s výrobky Baby sebamed.

sebamed_detsky_syndet_100g_8990.jpg

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist