Z deníčku obézní Terezky (8): Jak zůstat v pohybu?

MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! Prázdniny skončily a my se pomalu vracíme k běžnému režimu a s týdenním zpožděním se chystáme do mateřské školky.

Slíbili jsme vám, že na konci prázdnin prozradíme, jak jsme byli s Terezkou úspěšní v našem úsilí shodit Terezčina nadbytečná kila. V něčem se nám dařilo více, v něčem méně. Terezka částečně trávila prázdniny s babičkami a během těchto dnů se nám dařilo spíš jen částečně. Babičky jsme sice vybavili vhodným jídlem na několik dní, dali jim instrukce ohledně diety i pohybu, ale přesto jsme zjistili (často nám to prozradila právě Terezka), že jí babička tu a tam něco „dobrého“ přece jen podstrčila. Sladkostí a laskomin však bylo snad přece jen méně než dříve, takže Terezka ani během pobytů u prarodičů výrazněji nepřibrala.

Snažili jsme se hodně sportovat a střídat aktivity, ale o tom jsme mluvili už během prázdnin. Pokud jsme vymýšleli zábavné aktivity, Terezku to bavilo a sama se začala dalších akcí a výletů dožadovat. Plavat se zatím sice nenaučila, ale vodu a vodní hrátky prostě miluje.

Konečný efekt? Kilogramy nepřibyly a Terezka zase o něco povyrostla. Takže nakonec vlastně slavíme úspěch. Co ale přijde s nadcházejícím podzimem? Ve školce bude mít nové paní učitelky. Podaří se nám také „vyjednat podmínky“? Snad ano…

Pohybu bude určitě také méně než během léta, začne se dříve stmívat, přijdou podzimní plískanice a v nich se nám bude těžko vyrážet na dobrodružné výpravy. Co s tím ale naděláme? Bojíme se, že na pravidelnou rodinnou aktivitu nám zase zůstanou jen víkendy. Asi by bylo opravdu dobré zjistit, čemu by se Terezka mohla věnovat někde v tělocvičně i během týdne. Problém je, že nechceme, alespoň zatím, Terezku zapsat na nějaký vrcholový sport. Byli bychom raději, kdyby zatím pohybové aktivity střídala, a časem se uvidí, co ji bude bavit.

Začali jsme hledat na internetu, vyptávat se známých. A vida! Něco se přece jen našlo! Cvičení pro předškoláky v Sokole, pro malou slečnu kurzy aerobiku mini či dětské zumbičky… Budeme ale muset nejprve jednotlivé kurzy navštívit s Terezkou a podívat se, jak se jí tam bude líbit… Nebo třeba plavání pro předškoláky? Bylo by něco v okolí? Jak se zdá, možnosti by se nějaké našly, teď jen ještě zařídit, kdo tam bude s Terezkou chodit. Oba jsme zaměstnaní. Tentokrát přispěchaly na pomoc babičky (a to jsme si stěžovali, jak porušují pravidla jídelníčku!). Pokud se prý bude Terezce cvičení líbit, rády ji vyzvednou a dovedou ji tam. Ono to snad přece jen půjde! A víkendy budou naše… občas nějaká výprava, občas bazén, a až přijde zima, můžeme začít se zimními sporty.

Rodina Terezky si přála zůstat v anonymitě. Na Babywebu však můžete sledovat postupné kroky ke změnám, které by měly dopomoci Terezce k tomu, aby se dostala ze spárů nepříjemné, ale vytrvalé dámy zvané obezita. Jak se jim bude dařit dále? Co na stávající jídelníček řekne nutriční terapeutka? Sledujte její příběh a projekt MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! – každý čtvrtek na Babywebu.

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist