Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o čem psát. Vždyť by blogy měly být právě tomuto věnované...
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Pokud bych chtěla nějaké téma rozebrat, tak mi stejně nikdo nenapíše ani komentář pod článek, natož pak příspěvek do diskuze. Mimochodem jsem zjistila, že diskuze Klubu těhulek se vůbec nikam nepohnula od doby mého minulého působení na Babywebu. :-)

Žádné velké senzace se v mém životě neodehrávají, takže je také nelze v článcích čekat. Jsem jen obyčejná, podruhé těhotná ženská, která ráda píše a chce se o to, co dělá a jak se cítí, podělit. Někomu moje zkušenosti třeba budou k něčemu dobré. Možná Vás tedy tímto blogem budu opět nudit, ale nedá se nic dělat, opět bude jen a jen o mně a mém těhotenství. :-)

Minule jsem psala, že mě v pondělí čeká pravidelná kontrola. Tu jsem absolvovala a dobrou zprávou je, že se placenta už vytáhla. Hurá, hurá, hurá! Poprosila jsem pana doktora, aby se kromě placenty podíval i na malého. Tak trochu jsem čekala, že ho třeba aspoň změří, abych věděla, jestli opravdu pořádně roste, nebo jestli rostu jen já. Jenže pan doktor se sice podíval, vytiskl mi i obrázek hlavičky, ale nic neměřil. Je pravda, že za 14 dní jdeme opět na velký ultrazvuk, tak by to na jednu stranu bylo asi zbytečné. Jediné, co mi k malému řekl, bylo to, že je zatím otočený hlavou vzhůru. Z toho nemám moc radost, ale má ještě čas si to rozmyslet a prý tam má ještě hodně místa.

V úterý jsem navštívila další hodinu kurzu, kde jsme probíraly přirozené prostředky, jak si co nejvíce ulehčit porod. Bylo to celkem zajímavé, ale nejsem si jistá, že budu všechno dodržovat. Některé věci jsou příjemné, a to dokonce i pro drahé polovičky ;-), některé věci jsou naprosto normální jako např. pití čaje z maliníku nebo masáž bříška speciálním olejem, ale některé moc příjemně nezní. Zejména takové pití převařeného lněného semínka. Dokud nám Pavlína neřekla, že semínko po převaření zrosolovatí, neviděla jsem v tom problém, ale pití rosolu ve mně nevyvolává moc dobré pocity, zejména co se žaludku týče. :-) Necháme se překvapit, jak nám dodržování toho všeho půjde.

Vzhledem k tomu, že chci však rodit co nejpřirozeněji, se budu muset maximálně snažit. Stejný názor na to mají i dvě maminky z kurzu, s kterými jsme dneska vyrazily na procházku do parku, protože aspoň u nás bylo fakt krásně, azurově modrá obloha a příjemné jarní sluníčko. Dokonce jsem se už stihla i spálit. Odnesl to krk a ruce. Jenže jsem měla tříčtvrteční rukáv, takže teď vypadám trochu komicky. :-) Celou dobu jsme probíraly děti a výbavičku a diskutovaly o nabytých poznatcích z kurzu. Co jiného taky můžou řešit tři těhule?! :-) Ale byly to krásně strávené tři hodinky a jsem ráda, že si s holkami tak rozumíme. Už plánujeme, jak se budeme scházet i později s našimi ratolestmi a nemůžeme se dočkat, až budou na světě. Doufám, že i Vám jarní sluníčko nalilo čerstvou krev do žil stejně jako mně.

Denisa


Denisa právě prožila 29. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

22. 4. 2016dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 5
Obrázek uživatele dencas
dencas

A Báro, Vám děkuju za návod, jak na miminko. :-) Sice si spolu povídáme a já mu domlouvám, aby se otočil :-), ale hladit ho ještě při tom ve směru hodinových ručiček mi nikdo neporadil. Kamarádka mi zase radila cvik - dělat střechu. V úterý jdeme na UZ, tak uvidíme, jestli si to všechno pomohlo. :-)

D. 

Obrázek uživatele dencas
dencas

Milá děvčata,

děkuji za vaše reakce. Samozřejmě, že mi nejde o "liky". Ale když už tam jsou a lidi je používají, zamrzí mě, když podle nich článek není moc atraktivní. Mám pak opravdu pocit, že to buď lidi moc nezajímá, nebo že píšu nějaké kraviny... Nepotřebuji také, aby každý článek někdo komentoval, ale když už se na něco ptám nebo chci poradit, je smutné, že nikdo nenapíše. Jako třeba v případě porodnic. Nevěřím tomu, že články nečte žádná registrovaná uživatelka z královéhradeckého kraje. :-)

Nebudu si s tím však dělat vrásky. Když lidé nechtějí komunikovat, tak ať!

Děkuju za Vaši podporu a užívejte si své maminkování a těhulkování.

D.

Obrázek uživatele Momma ze země Oz
Momma ze země Oz

Milá Deniso, 

to že jste se rozhodla blogovat o těhotenství a jít se svými pocity ven, chce odvahu. Tak už teď, když jste se do toho pustila si to užívejte. Psaní blogu není o laikování, je to o tom, že děláte něco co máte ráda. Jestli Vás psaní baví, tak v něm prostě pokračujte. A berte to jako svůj deník, který si budete jednou za pár let moc přečíst a třeba právě společně s deťátkem, které právě čekáte. A věřte tomu, že tam venku je spoustu maminek, které vaše články čtou a mají je rády. Jen se k tomu nevyjadřují. Lidé byli k médiím odjakživa skeptičtí a ne většina z nich má k nim přístup jako vy, nebo já nebo další přispívající maminky. Jen to nevzdávejte a piště, piště a piště. Hlavně sama pro sebe!

A se špatně otočeným miminkem si nedělejte starosti. Každý den si hlaďte bříšku ve směru hodinových ručiček a ukažte mu cestu, jak se má otočit. Třeba jen potřebuje Vaši pomoc. Kdo by se tam uvnitř nezamotal. A třeba až příště půjdete na kontrolu, zjistíte, že už hlavička dole:) Já takhle se svým maličkým komunikuji celou dobu a musím zaklepat, že nám to vždy pomáhá:) Někdy Vás to malé jen potřebuje. 

Hodně štěstí:)

Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Milá Deniso,

osobně si myslím, že nemusíte řešit čtenářskou atraktivitu co do počtu liků - kdybyste nebyla pro čtenářsky zajímavá, jistě byste nebyla na BW podruhé. Na Vašem místě bych to neřešila a nenechala se svazovat žádnou touhou po atraktivitě - pak by nebyl Váš blog tak opravdový, jaký je a právě toho si například já jako čtenářka cením. Věřím Vám všechno, co píšete. Za celou dobu, co jsem byla Těhulka LIVE se nerozjela moje diskuse, zato čtenářky občas komentují mé články a hlavně se bavíme osobně na ulici nebo na pískovišti - to bych nevěřila. Často slyším: "já se tam registrovat nechci z těch a těch důvodů... nebo nemám na komentáře čas, ale chtěla jsem se zeptat... a jak se máte...". Dokonce jsem dostala od maminek takhle osobně malé dárečky a s jednou, co mě znala z internetu, jsme šly na rychlou kávu, ale ani jedna z nich mi sem nikdy nic nenapsala. Je to nakonec fajn poslechnout si, že jsem třeba někoho inspirovala, pobavila nebo povzbudila i takhle osobně, a to jsem opravdu na začátku těhotenství nebyla takový ten vyloženě kontaktní typ - "jsem taky těhotná, tak co vy?". A vidíte, taky jsem Vám napsala až po Vašem vybuzení, přitom máme něco společného - minimálně tu placentu :D. V těhotenství s Tomem jsem měla ve druhém trimestru dg. vcestná, pak mi jiná doktorka řekla, že není vcestná, ale blízko branky, a nakonec se taky vytáhla a vše bylo v pořádku. Ale nakonec došlo na císaře z úplně jiných důvodů. A u Kačenky jsem měla placentu také nízko, ale tím, že jsem musela na plánovaného císaře, jsem to neřešila. Věřím, že vše dopadne dobře a mějte se fajn!

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Denčo, nic si z toho nedělej, někdy si lidé článek přečtou, třeba se i zamyslí, ale nemají potřebu se k němu vyjadřovat. Zato když se objeví nějaké kontroverzní téma nebo oblíbená blogerka končí, s komentáři se roztrhne pytel ;-)

Jsem ráda, že se u tebe vlastně "nic neděje", vše je v pořádku a užíváš si poklidného těhotenství. A nové kamarádky budou jistě fajn, my jsme takhle v kontaktu z toho předporodního kurzu s prvními dětmi hned s několika maminkami, byli jsme na společném víkendu, společně slavíme narozeniny a už nám k dětem přibývají i druhorození miláčkové. Je to moc fajn.

Tak ať se daří i nadále, placenta zůstane na svém místě a malý ať se včas otočí na netopýra ;-)

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Milionový kluk

MAMINKA DENISA Vzhledem k tomu, že uteklo zase dalších 14 dní, plním svůj slib a píšu další příspěvek. Edík spokojeně spinká na terase v kočárku, já jsem si uvařila vitakávu a pouštím se do toho. Celý článek »

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené