První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít?
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Začít je třeba tím, že musím říct, že mám naprosto báječného, skvělého, úžasného muže, který se tu o nás krásně stará. Nejenže každý den vaří, ale pomáhá mi i s péčí o malého, když je třeba. A já mu za to jsem moc vděčná a nevím, jak mu to všechno vynahradím. Je až úsměvné, jak si všechny představujeme své začátky s miminkem a jaká je pak realita zcela odlišná.

Ještě v porodnici jsem si myslela, jak jsem připravená a říkala si, jak budu vyrovnaná, klidná a nic mě nerozhází. Vydrželo mi to asi jeden den po propuštění. Ten den byl však naprosto úžasný. Strávili jsme ho všichni tři celý den spolu víceméně v posteli, protože náš brouček chtěl papat zhruba každé dvě hodiny. A já jsem z toho měla dokonce i radost, jak mu chutná. A celkově nám všem bylo prostě fajn. Takové kdyby byly všechny dny, tak je to naprosto dokonalé a přesně odpovídající všem těm ideálům.

Má připravenost, vyrovnanost a přesvědčení, že všechno zvládnu bez problému však vzaly za své hned následující den. Absolvovali jsme prohlídku u paní doktorky, kde jsme byli podrobeni i kojení „pod dohledem“. Edík dostal zrovna hlad, tak jsem ho nakojila a sestřička ho zvážila, abychom věděli, kolik vypije. Když vypil jen 37 ml, kladla mi na srdce, že to musíme zvýšit, že je to málo a několikrát mi zopakovala, co všechno mám dělat.

Za týden nás pozvala na 14-denní prohlídku a že malého převážíme a že musí pěkně přibrat. Tím mě opravdu dost rozhodila. V tu chvíli jsem propadla stresu, aby malý hezky přibral, když teda pije tak málo. A může vám kdo chce říkat, že máte zahodit váhu, kterou máte doma a řídit se jen množstvím počůraných plen, a že se tím nemáte stresovat, že to bude jen horší. Prostě to ve vás je a ta umíněná hlava si poručit nedá. Samozřejmě že ten můj stres měl na naše kojení velký dopad. Najednou se mi přestala nalévat prsa a to byla teprve panika. Seděla jsem naprosto zhroucená na posteli a brečela a brečela. Brečela proto, že chci svoje dítě kojit, nejsem smířená s tím, že bych měla malému dávat umělé mléko. Brala bych to jako svoji prohru, i když vím, že by mi všichni říkali, že je to blbost.

Zvedl mě z toho manžel, utěšoval, že se to určitě srovná, že malý začne pořádně pít. Další den to však bylo ještě horší. Malý sice papal, ale prsa vůbec nalitá nebyla. Opět přišel záchvat mého pláče nad kojením a opět tu byl můj muž se svou utěšitelskou náručí a geniálním nápadem využít odsávačku (když už ji máme doma). Od neděle jsem tedy zkoušela po každém kojení mléko odsávat a malého jsme tím pak dokrmovali. Zabralo to. Laktaci jsme zase rozjeli. Sice Edík ještě nesaje sám tak, jak by asi měl, ale nějaký čas to snad ještě takto vydržíme a budeme doufat, že to bude za chvíli zvládat hezky sám.

Dneska už jsem tedy víceméně v pohodě, protože Eda přibral necelých 150 gramů za týden, což je úctyhodný výkon. Už skoro dosáhl svojí porodní váhy. I sestřička byla spokojená a dále mě tedy nestresovala. I když mi nezapomněla zopakovat, že v tom kojení nemáme polevovat, nemáme usnout na vavřínech. Kromě tohoto problému nám však jde všechno docela dobře. Samozřejmě, že jsou chvíle, kdy už toho mám dost, ale pohled na ten malý zázrak a přitulení se k němu, mě zase nabíjí. I když je Edík dost spací typ, stejně s ním vůbec nic nestíhám. Snídám a večeřím v podstatě za pochodu, takže už ani pomalu nevím, jak chutná teplý čaj. Ale zrovna včera jsem asi měla štěstí, protože tak hezky spinkal, že jsem po 14 dnech ze sebe zase mohla udělat člověka a tím se cítit o něco lépe, a k večeři jsme si dokonce sedli s manželem spolu u televize, kterou jsme zapnuli asi poprvé od té doby, co jsme doma ve třech.

V noci však Edík krásně spinká vždycky. Budí se klidně i po více jak čtyřech hodinách. Zjistila jsem, že nemá cenu ho budit násilím, protože pak zase nechce jíst. Tak čekám, až mu jeho bříško dá signál, že je prázdné a že je čas se vzbudit. Nerada bych to však zakřikla. Blíží se nám období růstového spurtu, tak aby se mi tato pochvala nevymstila.

Příští týden nám taťka začne zase naplno pracovat, takže se s tím doma budeme muset nějak poprat sami. Jsem zvědavá, jak nám to půjde a určitě podám zprávu. :-)

Maminka Denisa

29. 7. 2016dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Těhotenství pokaždé jinak

KLUB TĚHULEK! DENISA Už je zase za námi další týden. Vím, že se opakuju, ale fakt mi přijde, že ten čas nějak podezřele rychle utíká. No, i když, jak se to vezme. Na jednu stranu mi den za dnem ubíhají jako voda, ale na druhou stranu se mi zdá, že... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené