Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové rovinky, dává mi moje tělo pěkně zabrat.
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Moje těhotenské bříško je zcela jistě mnohem větší, což je určitě při druhém těhotenství normální. A to mě navíc mé okolí straší, že během těch zbývající týdnů mi ještě povyroste. No nevím teda kam. Hlavně večer je už tak napnuté, že si připadám jako valící se sud, který si nemůže pořádně ani nasadit ponožky nebo zavázat tkaničky. Ještěže už je venku teplo a bez těchto věcí se obejdu.

Mým oblíbeným parťákem pro cesty ven se tak staly crocsy a žabky. Stejně tak se ale musím obejít bez většiny svých oblíbených kousků v šatníku, které jsem při prvním těhotenství v pohodě oblékla, protože teď mi třeba trička sahají tak těsně pod pupík. :-) Výběr, co na sebe, tím pádem moc velký nemám, ale naštěstí nikam tolik nechodím, takže si vystačím i s pár kousky. Tento týden jsem si však udělala radost a koupila si lehké sportovní letní šaty, které mi kupodivu padnou jako ulité a určitě je využiju i po zbytek léta bez bříška.

Také se mi hůře spí. Nedokážu ležet celou noc na jednom boku, takže se musím přetáčet. To je samo o sobě dost náročné a ještě mi to ztěžuje kojící polštář, kterým mám podložené bříško a koleno, protože se vždy přilepí k peřině a nechce se hnout. :-) A to nemluvím o tom, že minimálně dvakrát za noc musím chodit na záchod, protože ten náš malý prcek si usmyslí mě v noci kopat právě do močového měchýře. A vstávání z postele také není nic moc. Dalším, co se mi dost často stává, je pokles krevního tlaku a tím pocity na omdlení. To tedy fakt neznám. Sice mám i normálně tlak spíše nižší, ale nikdy jsem se do takovýchto situací nedostala. Děje se to hlavně večer. Tělo mi chce dát asi najevo, že už je čas odpočívat. I když třeba včera jsem nic moc náročného přes den nepodnikala a pak najednou večer po příjemné sprše jsem měla pocit nedostatku vzduchu, takže jsem doma zotvírala všechna okna, abych vytvořila průvan. Tím se mi trochu ulevilo a šla jsem chystat večeři.

To však moje tělo začalo vnímat asi jako velmi namáhavou činnost a dostavil se opět stejný stav. Poprvé jsem to ustála, ale napodruhé už jsem si musela jít sednout před otevřené okno a večeři tak dodělával manžel, který naštěstí dorazil domů. Před týdnem se mi zase při večerní procházce se psem začala strašně točit hlava a byla jsem ráda, že jsme šli s manželem spolu, že mě měl kdo odvést domů. Trápí mě i otoky nohou a rukou. To jsem sice předtím měla také, ale ne v takové míře. Jediný okamžik, kdy vypadám ještě docela dobře :-), je hned ráno. Ale jakmile začnu pak něco dělat, mám okamžitě oteklé kotníky a pokud někde déle stojím (např. u vaření) nebo sedím s nohama dolů, jsem nateklá úplně celá.

Nepomáhá ani dostatečný pitný režim, ani studená sprcha. I stravovací návyky mám, myslím, dobré, takže mi nezbyde nic než to zkrátka přetrpět. Je mi jasné, že toto všechno patří k trápení většiny těhotných žen na konci těhotenství. Vzhledem k tomu, že ale doteď u mě vše probíhalo bezproblémově, je to pro mě zase něco nového. Asi bych na tom však mohla být ještě hůř. Vyhnuly se mi např. silné křeče v nohách nebo strie, za což jsem nesmírně ráda a doufám, že už se neobjeví. Ale věřte, že hlavně ty pocity na omdlení nejsou nic moc, když jsem navíc ještě nevyzkoumala, co je způsobuje.

Tímto je však vyloučena i moje pracovní cesta do Ostravy. Začala jsem totiž zase tak trochu pracovat. Ale jen z domu, i když s občasnou návštěvou kanceláře, protože úplně všechno doma udělat nejde. Pomáhám s organizací (v podstatě organizuju;-)) jednu vzdělávací akci, která sice vždy probíhala u nás v HK, ale nyní jsme slíbili vyjet právě do Ostravy. O této chystané akci se mluvilo už od loňského listopadu, avšak než se na projekt sehnaly peníze a vše se domluvilo, máme květen a samotná 3-denní událost se odehraje na začátku června.

Sice mi v té době bude zbývat ještě necelých 5 týdnů do termínu porodu, ale je to přece jen dost daleko. A protože já zařizuju všechno teď a mám s tím opravdu dost práce zařídit to na 250 km dálku a v neznámém prostředí, nechám pak samotnou organizaci na místě asi na mých šikovných spolupracovnících. Bude mě to sice dost mrzet, ale přece jen zdraví a koneckonců i domácí pohoda jsou pro mě v těchto chvílích důležitější. A to jsem ještě měla v plánu podniknout nějaký výlet nebo třeba i prodloužený víkend s manželem někde na horách. Abychom si užili takovou malou dovolenou před tím, než nám vypuknou ony příjemné starosti. Asi si to ale také rozmyslím a budu na sebe radši opatrnější a budu se více šetřit.

Tak tedy, co nejméně nepříjemností všem těhulkám!

Denisa


Denisa právě prožila 34. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

27. 5. 2016dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele dencas
dencas

Aneto, děkuji za Vaše milá slova, moc mě potešila. :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Deniso, sledovala jsem uz Vase prvni tehotenstvi a ted se zatajenym dechem ctu pravidelne o tehotenstvi druhem. Urcite nejsem sama, kdo Vam znovu drzi pesti a tesi se, az se Vam narodi zdravy syn. Jste uzasna a budete skvela mama, a to uz za chvili :-) Mejte se krasne, preji Vam pohodovy zbytek tehotenstvi a krasny porod. Aneta

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Těhotenství pokaždé jinak

KLUB TĚHULEK! DENISA Už je zase za námi další týden. Vím, že se opakuju, ale fakt mi přijde, že ten čas nějak podezřele rychle utíká. No, i když, jak se to vezme. Na jednu stranu mi den za dnem ubíhají jako voda, ale na druhou stranu se mi zdá, že... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené