Při nakupování buďte opatrní

Množí se případy, kdy jsou v různých městech zvěřejňovány plakáty a vetáky velkých prodejních akcí, na nichž se nabízí k prodeji "zabavené zboží z celkích skladů". SOS (Sdružení obrany spotřebitelů) upozorňuje, že jde o klamavou reklamu a spotřebitelé by měli nakupovat na podobných akcích velmi obezřetně.

Celní ředitelství v Olomouci k těmto informacím sděluje, že se v žádném případě nejedná o zboží "Zabavené z celních skladů". Pokud by šlo o zboží zajištěné celní správou, nemůže být prodáváno prostřednictvím třetí osoby. Celní správa ČR prodává zboží pouze formou veřejných dražeb. Jejich termíny jsou zveřejňovány na webových stránkách CS i na elektronických úředních deskách celních úřadů.
"Při všech těchto nákupech by si měli spotřebitelé zboží nejen pečlivě prohlédnout, ale pohlídat si i, zda podnikatel plní své informační povinnosti a udává např. i adresu, kde je možné zboží reklamovat nebo vyměnit - pokud jsou akce tzv. mimo prostory obvyklé k podnikání. To právě v těchto přípaech bývá a pak má spotřebitel právo zboží vrátit bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí," upozorňuje tisková mluvčí SOS Ivana Picková.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené