4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Každý už myslí na Vánoce. Ale pak jsem potkala mou současnou kolegyni. Ta je narozená 1. ledna. Na tu už si vzpomene málokdo. Každý si přeje k novému roku a občas někdo prohodí… mimochodem, taky všechno nejlepší k narozeninám.  Také mi došlo, že jsem pro Babyweb začala psát ve 29 letech! Coby těhotná. A teď „slavím“ Kristova léta. O 4 roky a dvě děti dál.

A teď zpět k mým dětem! Mikuláš proběhl na jedničku. Vzhledem k tomu, že tu nejsou čerti, děti v Belgii se na Mikuláše ohromně těší. Mikuláš totiž znamená dárky. Hodně dárků. Především hraček. V tom je ten belgický Mikuláš trošku odlišný. Chtěla jsem toho využít a připravovala jsem už týdny Tobyho na to, že až přijde Mikuláš, dá mu dudánka (který ležel každý večer na nočním stolku vedle Tobyho postele). Přišel den D a já ráno do školky (kam se chystal Mikuláš) přichystala balíček – mrkev, pár kostek cukru a dudánek (mrkev a cukr pro Mikulášova koně). Domluvila jsem se s učitelkou, že to je od Tobyho pro Mikuláše a že bych byla ráda, kdyby mu to Toby sám předal. Odpoledne na mě učitelka mrkala, že vše proběhlo v pohodě, balíček byl předán. A já se chystala, jak budu muset večer uklidňovat kňourajícího Tobyho, až si řekne před spaním o dudánka. Večer Toby dostal ještě pár hraček a já neustále zmiňovala, že to je od Mikuláše, protože mu dal Toby dárek, také jich pár dostal. Přišel čas jít spát a NIC. Toby se nezeptal, kde je dudánek. Otočil se a usnul bez něj. Stejně jako následující noci. A já z toho dělala takovou kovbojku! Tak typické! 🙂

No a nyní se chystáme na Vánoce. Nazdobeno doma máme už od 1. prosince. Toby každý večer rozsvěcí stromeček.  Vánoční atmosféru si užíváme už pár dní, a to především proto, že na samotné Vánoce budeme v Čechách u mých rodičů. Toby se mě každé ráno ptá, jestli už pojedeme za babi. A k Vánocům patří dárky… Pro Tobyho mám tolik nápadů, ale pro Maxe? Nevím!!! Vždyť má všechno – má tolik hraček. Po Tobym. Tolik oblečení. Po Tobym. Tolik knížek. Po Tobym. A v tom je možná kámen úrazu, on všechno dědí. Nemyslím, že by mu to nějak vadilo, přeci jen je mu 8 měsíců. Ale vadí to mně. Dívám se na všechny ty fotky z Tobyho prvních Vánoc. Na ty dárečky, co rozbaloval (nebo spíš, co jsme mu pomáhali rozbalovat). A už teď se cítím provinile. Chci pro Maxíka také krásné první Vánoce stejně jako každé další. Moje otázka do diskuze – co dát k Vánocům mladšímu dítěti?

Jediné, co mě zatím pro Maxe napadlo, je kapsář do auta. Ten zdědit nemůže, protože Toby ten svůj ještě používá. A také jsme ségře řekla, ať Maxovi udělá balíček s dobrotami – kukuřičné křupky, mlíčka s kaší. A tím mé nápady končí.

Čtěte také:

Teď jsem si také uvědomila, že Max má mnohem méně fotek, než měl Toby jako miminko. Zatímco u Tobyho jsem měla foťák neustále po ruce, co kdyby ten náš andílek udělal nějaký roztomilý ksichtík? U Maxe si kolikrát musím říkat, že bych měla ten foťák někde vyštrachat a udělat pár fotek. Ne proto, že by nebyl Max stejně rozkošný jako Toby, ale prostě se mi nedostává času.

Ještě než ukončím dnešní povídání, chtěla bych vzkázat Anně do Kalifornie, že dostávám její e-maily, ale nejde mi na ně odpovědět. Prý neexistující e-mailová adresa. Takže ji neignoruji a tímto jí moc a moc pozdravuji!

Mějte se krásně a užijte si Vánoce! A šťastnou ruku při výběru dárků pro mladší děti 😉

17.12.2014 12:51  | autor: Gabriela Jenčová

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist