Tančí celá rodina

BATOLE LIVE! TOBY Už je rozhodnuto, Toby dostane ke svým druhým narozeninám bratříčka. Ačkoli jsem už od začátku tušila, že další mimčo bude kluk, stejně mě občas přepadla myšlenka, co kdyby… Možná budu moct jednou kupovat šatečky, dělat culíčky… no, tak nebudu. V březnu nám přibyde další chlap do chalupy. Podle ultrazvuku to bylo více než zřejmé!

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Nějak nemám čas sledovat své druhé těhotenství tak bedlivě, jako to první. I přesto se mi podařilo zabrousit na stránky nemocnice, kde se Toby narodil a kde by měl přijít na svět i jeho bráška. Zajímala mě totiž délka pobytu v nemocnici po normálním nekomplikovaném porodu. Chápejte, teď jsem v jiné situaci, než poprvé. Poprvé se vše točilo kolem Tobyho, společně s Michelem jsme se učili, jak přebalit, nakrmit, vykoupat… A i tak mi poslední dva dny v nemocnici připadaly dlouhé. Mimochodem, přebalovat jsem ještě nepřestala, takže ze cviku jen tak nevyjdu.

Ale teď – na svět přijde sice nové miminko, ale někdo už na nás bude čekat doma. Už nejsme jen já a Michel, už jsme rodina. Čím dál tím více se zabývám tím, že bych chtěla pobyt v nemocnici (za předpokladu, že vše půjde hladce) zkrátit. Dozvěděla jsem se, že mám možnost ambulantního porodu, kdy se nemocnice opouští do 24 hodin od porodu. V tu chvíli jsem si vzpomněla, jak jsem chtěla první noc po narození nakrmit Tobyho. Když jsem se chtěla zvednout, začalo mi hučet v uších a sestřička mě musela přidržet, jinak bych sebou švihla o zem. Ambulatní porod – zamítnuto!

Klasický model – 4 dny (a den porodu se počítá jako den „nula“) mi připadá dlouhý.

A ejhle – pokud bude domluveno s ošetřujícím gynekologem, může se doba pobytu zkrátit na 2 – 3 dny! Hurá! Dva dny se mi teď zdají naprosto ideální. Jsem tedy připravena prodiskutovat tuto možnost na další schůzce s mojí gynekoložkou. V případě zkráceného pobytu totiž dochází porodní asistentka na kontroly po porodu přímo k vám domů. Jaké máte vy zkušenosti s délkou pobytu v nemocnici při druhém a dalším porodu? Na příspěvky se budu těšit v diskuzi.

Když už jsme u té diskuze… pravidelně si píši se Zuzkou, maminkou malé Adrianky a nově narozeného Martínka. Naše situace je v mnohém podobná, je super vědět, že v tom nejste sami. Zuzka se mě ptala, jestli nevím nějaký recept na spaní těch našich andílků. Vypadá to, že Adrianku občas budí zlé sny. Pokud s tím má nějaká maminka také zkušenost, zkuste Zuzce a Adriance poradit v diskuzi. Přeci jen – víc hlav víc ví.

Toby je náš velký tanečník. Jakmile slyší jakýkoliv zvuk připomínající hudbu, už se začíná „vlnit“ v rytmu. Říkala jsem si „po kom to ten kluk má“, ale když mi pak u snídaně Michel předvádí bubnový doprovod k právě hrající písničce v rádiu, je mi to naprosto jasné. Já a moji tanečníci máme po večerech v ložnici privátní disco. Než si Toby vleze večer do postele, musí vybít přebytek energie malým tanečkem před obrazovkou televize. Mnohem lepší je, když se do jeho večerního rituálu zapojíme všichni. A tak se občas stane, že ačkoli jsme dospělí, stojíme večer v osm před televizí a kroutíme se všichni tři v rytmu právě hrající písně. Kolikrát si říkám: „Kdyby nás tak někdo viděl…“ Ale Tobyho obrovský úsměv od ucha k uchu je nám vždy odměnou.

O víkendu jsme navštívili Tobyho prababičku. Přišli jsme jí oznámit, že už víme, že to bude kluk. A reakce Michelovo babičky? Že teď může jít Michel na sterilizaci!!! Její reakce mě nejprve rozesmála. Babička totiž ještě nad šálkem s kávou uklidňovala Michela, že to nic není. Jen ráno jdeš do nemocnice a odpoledne jsi zpátky. Později mi to ale zase tak vtipné nepřipadalo. Asi ty těhotenské hormony, že si vše beru víc k srdci. Michelovo rodiče byli totiž překvapení, že čekáme druhé dítě. Michel je jedináček. Michelovo babička prohlásila, že děti musí být dvě. A po dvou – sterilizace. Ale nás se nikdo neptá… co když chceme mít dětí víc?

Mějte se krásně a příště opět na napsanou!

22.11.2013 12:24  | autor: Gabriela Jenčová

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist