To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude vleze a všechno ocucá (to především). Toby i Max nás neustále překvapují tím, co už zvládnou.

Dovolte mi ještě se vrátit k Vánocům. Ty jsme měli nadvakrát. Jedny v Čechách, druhé v Belgii na Silvestra. Toby si nějak rychle zvykl, že dostává dárky. Neustále se nás tedy vyptával, kdy dostane další. Když jsme mu řekli, že pojedeme zpět do Belgie, kde bydlí Oma a Opa (belgická babi a děda), tak nejprve zavrtěl hlavou, že nechce. Až po chvíli mu svitlo a zeptal se mě, jestli mu Opa dá dárky. Jsem tedy docela ráda, že období dárků už máme za sebou a najíždíme na normální režim.

Během vánočních svátků jsme zašli i na mši do kostela v naší vesnici. Všude bylo plno, na nás zbylo místo v první lavici. Zrovna na mě, která nedá dohromady ani Otčenáš. Toby ale kupodivu seděl a jen poslouchal a díval se kolem. Až najednou všichni povstali, Toby vyskočil a vítězně zakřičel: „Hurá, už jdeme domů!“ Na konci mše dostal každý návštěvník od faráře malý obrázek. Michel ho ukazoval Tobymu s tím, že je na něm Panna Marie a malý Ježíšek. Toby se k němu naklonil a naprosto spontánně se ho zeptal: „ A kde je Josef?“ To jsme nečekali. Vypadá to, že ví víc, než si myslíme.

Každý nám také říká, jak Toby hezky mluví. Nedělá mu vůbec problém přeskakovat z češtiny do vlámštiny. Poslední dobou už občas i do angličtiny (už jsme si od něj vyslechli OH MY GOD jako od nějakého puberťáka). A nedopatřením se k tomu přidal další jazyk. : -) Koupila jsem totiž Tobymu omylem DVD „Jen počkej zajíci“. Že nebylo v češtině, jsem zjistila v momentě, kdy na mě Toby pokřikoval, že v televizi zase běží „zajac“. Naštěstí to bylo jediné slovenské slovíčko, které k němu zabloudilo. Myslím, že má těch řečí i bez slovenštiny dostatek.

Nakonec nám ale ten nejlepší vánoční dárek dal Maxík. Spal celou noc! Naposledy se nají kolem deváté večer a další mlíčko potřebuje až ráno, většinou kolem sedmé. Maxovo spaní se tedy zlepšilo, Tobyho bohužel zhoršilo. Není skoro noc, kdy by se Toby neprobudil. Dříve mu nedělalo problémy znova usnout, teď ale vyžaduje naši přítomnost. Několikrát za noc. Občas propukne z ničeho nic v pláč. Nejspíš špatné sny. Pokud s tím má nějaká maminka zkušenosti, budu ráda, když se o ně podělí v diskuzi.

Přečtěte si také:

Další radost mi dělá Max tím, že dobře jí. Doma a u babičky. V jeslích jídlo odmítá. Netuším, čím to je. Možná i tím, že já mu doma jídlo zcela nemixuju. Nechávám menší kousíčky. Občas jídlo jen trošku pokrájím nebo rozmačkám vidličkou. A Maxovi se to líbí. Užívá si svých osmi zoubků. Možná to je kámen úrazu, možná proto v jesličkách nejí.

Letos nás snad čeká první společná dovolená u moře. Už jsem začala brouzdat po internetu a hledat vhodnou dovolenou pro naši rodinu. Chceme vyrazit někdy v květnu. Mám pár požadavků, které už jsem doma sdělila Michelovi. Především tedy „all inclusive“. Opravdu mě neláká představa, že trávím dovolenou u sporáku a vzhledem k tomu, že máme malé děti, nechci ani pobíhat po okolí a vyhledávat nejvhodnější restauraci. Další požadavek – letecky, maximální délka letu tři hodiny a transfer na hotel nesmí trvat víc než hodinu. A také čas odletu a příletu. Žádné noční lety. Budu ráda za jakékoliv dovolenkové tipy.

Mějte se krásně a příště opět na napsanou.

14.1.2015 12:16  | autor: Gabriela Jenčová

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist