Seznam

MIMI LIVE! TOBY Vytvářím si v hlavě seznam. Seznam věcí, které je potřeba udělat, zařídit, objednat, koupit. Tenhle můj seznam se rozrůstá hlavně v noci, když se převaluji v posteli a ne a ne usnout. Už jsem si vše sepsala i na papír, teď jen postupně můj seznam plnit a začít odškrtávat.

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


První položka – Tobyho druhé narozeniny

Jelikož se nám nějakým zázrakem podařilo mít pro Tobyho a jeho ještě nenarozeného brášku naprosto totožné datum očekávaného porodu (jen s dvouročním rozdílem), je možné, že Tobyho druhé narozeniny strávím v porodnici. Proto plánujeme oslavu/neoslavu. Pozváni jsou pouze Michelovy rodiče s babičkou a Tobyho kmotr s rodinou. Přestože moc ráda peču, dort jsem tentokrát objednala (položka na seznamu – objednat a vyzvednout dort). Jsem velká jak velryba, nemotorná a nemám čas, toť mé důvody (nebo výmluvy), proč letos nechat pečení narozeninového dortu na odbornících. Další položka – koupit Tobymu dárek. Ale co??? Přijde mi, že má snad všechny možné hračky a nakonec si stejně hraje s hrncema, koštětem nebo kolíčkama na prádlo. Má období, kdy si zamiluje nějaký seriál v televizi, ale drží ho to zhruba týden. Minulý týden byla aktuální mašinka Tomáš, teď je to Mickey Mouse. Pokud máte nějaké nápady na dárek, sem s nimi.

Další na seznamu týkající se Tobyho narozenin je položka „dárečky pro jesličky“. Je zvykem, že když nějaké dítě z jeslí slaví narozeniny, oslavenec přinese každému malý dárek. V našem případě 41 dárků. Ať už je to malá hračka (plastelína, pastelka, balónek…) nebo pamlsek. Vzhledem k tomu, že už doma máme asi dvacet nafukovacích balonků, zvolila jsem variantu pamlsku. Včerejší večer jsem strávila naplňováním malých celofánových sáčků sladkostmi pro děti. Hotovo. Položka se škrtá.

Položka druhá – porodnice / než se mimi narodí

Taška do porodnice. Sestavit opět dětskou postýlku. Připravit autosedačku pro mimčo (což mi připomíná, že nejdřív nám musí dovézt nové auto). Koupit malé rukavičky pro mimčo (proti škrábancům v obličeji v prvních dnech), ty po Tobym jsem někam zašantročila. Jsou přeci tak malé. Šampaňské a plastové skleničky pro návštěvy v nemocnici.

Bonbónky! Jelikož belgická tradice velí odměnit každého návštěvníka krabičkou bonbónků (podobným našim lentilkám), připravila jsem přesně 112 červených krabiček. Pár jich vezmeme do porodnice, ostatní počkají do května (vysvětlení v položce třetí).

NAPIŠTE GÁBINĚ DO DISKUZE

Zajít do tiskárny a objednat oznámení o narození dítěte. Vybrat písmo, barvu, vzhled oznámení. Sehnat adresy lidí, kterým se bude oznámení posílat. Koupit známky. Až bude mimčo na světě, doplní se informace o narození a oznámení může vyrazit do světa. Přijde mi to jako hezká tradice, že dostanete do schránky krásné oznámení o tom, že se někomu z vašich blízkých narodilo miminko. Lepší než SMS. – 🙂

Položka třetí – „Babyborrel“ aneb setkání s mimčem

Po narození miminka vás nejspíš budou chtít navštívit všichni příbuzní, známí, kolegové z práce. Pár víkendů po Tobyho narození jsem nedělala nic jiného, než přijímala návštěvy a připravovala pro ně občerstvení. Je ale i jiná možnost – babyborrel! Určí se jeden termín (nejčastěji neděle odpoledne), pronajme se malý sál někde v okolí a pozvou se všichni najednou. Na malé občerstvení, ale především setkání s miminkem. Sál je zamluvený. Odškrtnuto. Objednat zákusky v místní pekárně. Koupit balonky (moje oblíbená položka). Vytisknout pozvánky a rozeslat je. Trošičku mě vyděsilo, že ať jsme počítali, jak jsme počítali, nakonec jsme došli k tomu, že pozveme zhruba 80-100 lidí. Pro Michela to totiž zároveň bude i taková malá rozlučka s fotbalovým týmem.

Položka čtvrtá – ostatní

Prodat staré auto. Po šestinedělí naplánovat návštěvu v Čechách. STIHNOUT SESTŘIN POROD.

Konec psaní, jdu plnit seznam. I když ta poslední položka není zase až tak na mě. : )

Mějte se krásně a brzy zase na napsanou.

14.2.2014 12:23  | autor: Gabriela Jenčová

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist