Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na zabíjení komárů a levandulový olej. Maxík vypadal se všemi těmi kousanci fakt otřesně. Komáří štípnutí nebyl jen malý pupínek, byl to obrovský tvrdý „pupen“ napuštěný hnisem. I po několika dnech má stále vidět stroupky na celém těle. Bylo fakt vedro. Celou noc jsme spali s otevřeným balkónem a noční vzduch ochladil naší ložnici alespoň na 31 stupňů.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Když se Maxíkovi na těle objevila červená vyrážka, myslela jsem, že to jsou potničky. Nebo reakce na sluníčko. Během dvou dnů k tomu přibyla teplota, bylo na čase vyrazit k doktorce. Kdepak potničky. Spála! A antibiotika na deset dní. A také možnost, že za pár dní vrátíme k pediatričce zpět s Tobym, protože spála je nakažlivá. S Tobym jsem už k doktorce nemusela. Ráno jsem nemohla polknout, bolelo mě v krku, za ušima, třeštila mi hlava. Chvíli jsme se potila, chvíli měla zimnici. Zavítala jsem tedy k mé lékařce. Spálová angína. Antibiotika.

Už se pomalu všichni vracíme do normálu a dobíráme léky. A připravujeme křtiny. Dnes jedu na letiště vyzvednout moji rodinu. Moje mamka s námi nakonec pobude 5 týdnů, bude z ní na léto hlídací babička. V tom mám obrovskou výhodu. Obě babičky, jak belgická, tak česká, jsou u nás hlídací. Kdykoliv.

Na víkend jsme z důvodů naší nemoci zrušili všechny plány, návštěvy a grilovačky. Nechtěli jsme zapříčinit epidemii spály. : -) A bylo to fajn… jen být doma, lehnout si s klukama po obědě. Max se naučil jezdit na malinkém plastovém odstrkovadle, tak teď doma řádí. Musím říct, že kluci si skvěle hrají. Jednotlivě. Maxík, když je sám, tak jezdí na jeho „kole“, kope do míče, hraje si s vláčkama. Toby to samé…autíčka, vláčky, lego… Ale jak jsou dohromady… provokují jeden druhého, honí se, skáčou po sedačce, křičí, berou si hračky… Kdysi jsem si naivně myslela, že budeme mít druhé dítě, aby si měl Toby s kým hrát. Vždyť je to úplný nesmysl…! Oni si hrají perfektně sami. Takže poopravím… budeme mít druhé dítě, aby měli jeden druhého.

NAPIŠTE GÁBINĚ DO DISKUZE

Tobyho hláška

Toby mluví neustále. Když nemluví, tak si zpívá. Čeština pro něj začíná být trošku složitější a gramatické chyby jsou na denním pořádku. Těším se, že se mnou bude přes léto mamka, aby slyšel češtinu i od ní. A také se chystáme na pár dní do Čech, kde opět něco pochytí.

V pondělí večer vyrazil Toby s Michelem k veterinářce. Náš kocour musel na pravidelné očkování. Toby se cítil důležitý, byl rád, že může asistovat a uklidňoval Déleho (kocour), že to nic není.

Když se vrátil, Toby mi oznámil, že Déle je mocnej.
„Mocnej? Myslíš nemocnej?“
„Ne, mami, on neni nemocnej. On JE MOCNEJ. Musí brát prášky!“

Ta čeština je prostě někdy zapeklitá. Tak ať nejste mocní!

Mějte se krásně a příště opět na napsanou!

17.7.2015 12:43  | autor: Gabriela Jenčová

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist