Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů… a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme zase domů…do Belgie. Mám těch „doma“ tak nějak víc.

 Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Na září jsme si naplánovali prodloužený víkend u moře. Jen v Belgii. Nejeli jsme za teplem, ale za zážitky. Naše ubytování bylo totiž na bývalé farmě. Zůstali jsme tři noci, tři velmi krátké noci, protože kluci se nás rozhodli zničit tím, že jsme měli každý den budíček před šestou ráno. Ale i tak to stálo za to.

Celá farma byla uzavřená a tak trošku „na konci světa“. V brožuře jsme si přečetli, že lidi sem jezdí především za klidem.  Během našeho pobytu jsme si ale několikrát řekli, že naše děti (hlavně Toby) na nějaký klidový režim docela kašlou. Toby byl jak u vytržení. Plný energie, neustále s úsměvem na rtech. Jen co ráno otevřel oči, už mi oznamoval, že jde ven krmit králíky. Pro děti opravdu ráj. Na farmě bylo několik kol, koloběžek, tříkolek, odstrkovadel… jen si vybrat. Středu farmy vévodilo veliké pískoviště s prolézačkami, houpačkou a skluzavkou. Hned vedle stála obří trampolína. A zvířata všude, kam se podíváš. Králíci, slepice, husy, kachny, oslík, koně, ovce, krávy…  A to nejlepší nakonec – restaurace s terasou. Hned jak jsme přijeli, dali jsme si oběd. Toby vstal asi po pěti minutách od stolu (kupodivu vydržel sedět celých pět minut) a šel si prostě hrát. A já? Nemusela jsem vstávat od jídla, nemusela jsem někde Tobyho chytat a snažit se ho přesvědčit, že máma by se opravdu ráda najedla… Tudíž ráj nejen pro děti, ale i pro rodiče. Restaurace s výhledem na celou farmu.

 V pátek jsme vyrazili na pláž, máchali si nohy v moři. Venku bylo 27 stupňů, úplná idyla. Maxík si ocucával svoje hračky hned vedle mě na dece a Toby stavěl s Michelem hrad z písku. V sobotu jsme vyrazili na celý den do zábavního parku. To bylo samozřejmě něco pro Tobyho. Maxík to, tak jako celý víkend, většinou prospal.  Rozhodli jsme se, že pro Tobyho nevezmeme jeho golfky a uvidíme. A Toby celý den šlapal v parku po svých, ani jednou si nepostesknul, že by chtěl na ruku. A pořád mi opakoval: „Toby je velký kluk!“  Ono vůbec zabalit pro dvě děti na víkend je něco. Máme velké auto… ale kolikrát by byl potřeba snad kamion. I proto jsme se rozhodli nechat Tobyho golfky doma.

Jediné, z čeho jsem nebyla moc nadšená, byla cena vstupu do parku pro Tobyho. Kompletní vstupné (35 euro) se totiž platilo za všechny měřící 1 m a více.  Náš Toby se do jednoho metru nevešel ani náhodou, a tak jsme i přes jeho věk museli zaplatit stejně vysoké vstupné jako pro nás. Odůvodněním bylo, že Toby už je dost vysoký, aby mohl na většinu atrakcí… Vysoký možná, ale pořád je mu jen 2 a půl roku. Stejně jako já i Michel jsme zaplatili celodenní vstupné a v podstatě skoro na nic nešli, protože jsme měli v kočárku Maxe. Ale co, nejezdíme sem každý den a Toby byl opravdu nadšený. Vidět ten jeho rozzářený obličej stálo za to.

V neděli jsme si udělali procházku po okolí, Toby jezdil na koni‚ pořád vykřikoval: „Mami, ještě. Ještě!“ A my si k večeru dali na terase něco k pití… Maxík spinkal vedle v kočárku, Toby stavěl bábovky z písku nebo skákal na trampolíně… a já si po dlouhé době opravdu užila skleničku vína. No neměly by mít všechny restaurace dětský koutek?

V pondělí ale návrat domů… a s tím spojená neuvěřitelně velká kupa oblečení na vyprání. Kolik toho můžou dvě malá děcka zamazat během víkendu! Toby byl po té naší minidovolené tak vyčerpaný, že usnul už po šesté večer a ráno v sedm jsem ho musela jít vzbudit, že se jde do jesliček.

Podnikáte prodloužené víkendy s vašimi dětmi? Napište mi do diskuze.

Mějte se krásně a příště opět na napsanou.

Gábina, Toby a Max

24.9.2014 12:24  | autor: Gabriela Jenčová

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist